Piłkarze GKS-u Katowice postawili przysłowiową kropkę nad "i" i wywalczyli awans do Fortuna 1 ligi. Podopieczni Rafała Góraka pokonali u siebie Stal Rzeszów, która nadal ma szasnę na baraże, ale nie wszystko już jest zależne od niej.


Dzisiejszy hit przy Bukowej 1 nie zawiódł i oba zespoły stworzyły kawał widowiska. Mecz doskonale rozpoczął się dla GKS-u Katowice, który już w 6. minucie wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył Adrian Błąd, który wykorzystał dogranie Arkadiusza Woźniaka. Podrażniona Stal Rzeszów ruszyła do ataku i po chwili doprowadziła do wyrównania, a piłkę w siatce przepięknym strzałem umieścił Wojciech Reiman

Od tej pory podopieczni Daniela Myśliwca zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na murawie, choć nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Okazje do zdobycia gola mieli m.in. Damian Michalik czy Bartosz Wolski, ale brakowało skuteczności lub dobrze spisywał się Patryk Królczyk. Niewykorzystane okazje zaczęły się mścić, a do głosu zaczął dochodzić GKS.

Zespół z Katowic napierał i w końcu dopiął swego w 44. minucie, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Woźniak, który zapewnił miejscowym dobre humory. Te jak się okazało, utrzymały się do samego końca. Tuż po zmianie stron, 31-letni obrońca jeszcze dwukrotnie skarcił Stal, która miała ogromny problem, lecz nie zamierzała się poddawać i cały czas próbowała walczyć o korzystny rezultat.

Rzeszowianie nie mieli już nic do stracenia, choć dwie szybko stracone bramki mogły podciąć skrzydła. Nie przeszkodziło to jednak "biało-niebieskim" nadal walczyć o punkty, jednak było to trudne. GKS Katowice powoli przygotowywał się do otwierania szampanów, ale na boisku zachował koncentracje. Ostatecznie podopieczni Rafała Góraka dowieźli wynik do końca i po końcowym gwizdku, cieszyli się z awansu do Fortuna 1 ligi.


GKS Katowice - Stal Rzeszów 4-1 (2-1)

1-0 Adrian Błąd (6) 

1-1 Wojciech Reiman (9) 

2-1 Arkadiusz Woźniak (44) 

3-1 Arkadiusz Woźniak (49) 

4-1 Arkadiusz Woźniak (55) 


GKS Katowice: Królczyk – Janiszewski, Jędrych, Figiel, Woźniak (74. Kurbiel), Sanocki, Błąd (67. Urynowicz), Jaroszek (74. Gałecki), Wojciechowski (74. Grychtolik), Kościelniak (83. Szwedzik), Pavlas 

Stal Rzeszów: Bieszczad – Kostkowski, Góra, Głowacki, Sylwestrzak (46. Marczuk), Kotwica, Michalik (68. Maciejewski), Wolski (68. Mustafaev), Reiman (81. Szczepanek), Olejarka, Kłos (82. Sławek) 

Żółte kartki: Jaroszek - Olejarka, Sylwestrzak, Kostkowski 

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)


Foto: Stal Rzeszów

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.