Fernando Santos nie jest już trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Portugalski szkoleniowiec rozwiązał umowę z PZPN za porozumieniem stron. Kto zostanie wygrany jego następcą?

Trener Fernando Santos żegna się z reprezentacją Polski. Po porażce 0-2 z Albanią podjęto decyzję o rozstaniu z portugalskim szkoleniowcem. Santos oficjalnie przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny.

- Dziękuję trenerowi Fernando Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał prezes PZPN.

Kto trenerem reprezentacji Polski za Fernando Santosa?

Kto przejmie obowiązki trenera reprezentacji Polski po Fernando Santosie? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych dniach. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się m.in. Michała Probierza oraz Marka Papszuna.

W kuluarach przewijały się również nazwiska Macieja Skorży i Jacka Magiery.


/ na zdjęciu głównym: Fernando Santos, były już trener reprezentacji Polski (fot. PZPN.pl)

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.