Falstart na inaugurację sezonu zaliczyli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy ulegli przed własną publicznością Jarocie Jarocin 0:2

Z wielkim apetytem podchodzili do tego meczu piłkarze miejscowego Zawiszy. Kibice po awansie z 4 ligi z pewnością ostrzyli zęby obserwując klubowe transfery jak i całą otoczkę wokół klubu. Niestety, rzeczywistość okazała się mocno brutalna i na inaugurację sezonu musieli uznać wyższość Jaroty Jarocin.

W początkowej części spotkania, to goście utrzymywali się dłużej przy piłce. Wynik w 20. minucie spotkania otworzył najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Krzysztof Bartoszak. Dostał on doskonałe prostopadłe podanie po którym stanął oko w oko z Michałem Dumieńskim. Górą z tego spotkania wyszedł wspomniany Bartoszak, który umieścił piłkę w siatce obok goalkeepera.

Sporo pracy w pierwszej części spotkania miał Dumieński, który raz po raz musiał interweniować po strzałach zawodników Jaroty. Do przerwy zasłużone prowadzenie przyjezdnych, gospodarze mieli spore problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce, stąd ten wynik nikogo nie zaskakiwał.

Po zmianie stron, miejscowi znacznie się ożywili. Częściej próbowali swoich sił pod bramką Sebastiana Lorka, ale bezskutecznie. W 69. minucie goście wyszli z zabójczą kontrą. Swojej szansy strzałem z dystansu próbował Bartoszak, piłka po jego strzale odbiła się od kolegi z drużyny - Damiana Pawlaka i wylądowała pod nogami Mateusza Dunaja, który precyzyjnym strzałem nie dał szans na interwencję bramkarzowi.

Takim wynikiem zakończyło się spotkanie, z wyniki zdecydowani zadowoleni mogą być kibice gości. Miejscowym pozostaje wyciągnąć wniosek z pierwszej lekcji w tym sezonie 3 ligi i przystąpić z innym nastawieniem do kolejnego spotkania.

Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin 0:2 (0:1)

20' 0:1 Bartoszak

69' 0:2 Dunaj

Zawisza: Michał Dumieński - Tomasz Prejs, Ariel Jastrzembski, Adam Paliwoda, Stanisław Wendzelewski (83. Serwach)- Korneliusz Sochań (69. Okuniewicz) - Jan Chachuła, Wojciech Mielcarek, Maciej Koziara, Oskar Furst (58. Żyliński) - Kamil Żylski,

Jarota: Sebastian Lorek - Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Marcin Maćkowiak, Piotr Skokowski - Marcin Konopka (79. Kryger), Kacper Szymańskiewicz (90.+1. Prałat), Mateusz Ławniczak, Patryk Rzepka (46. Dunaj) - Krzysztof Bartoszak, Damian Pawlak.