Podopieczni z Pomorza wracają z jednym oczkiem, choć po meczu mogą czuć niedosyt. Torunianie w ostatnim kwadransie objęli prowadzenie, jednak niestety nie zdołali go dowieźć. Punkt Bytovii uratował Adrian Kwiatkowski.

Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem i obie drużyny od pierwszych minut były bardzo aktywne na boisku. Bardziej konkretna była jednak Elana Toruń, która częściej gościła pod bramką Pawła Kapsy, jednak okazje Mariusza Kryszaka oraz Bartosza Bonieckiego nie przyniosły bramek.

Najgroźniejsza akcja pierwszej części gry miała miejsce w 35. minucie, gdy wychowanek Cuiavii Inowrocław świetnie dośrodkowywał, jednak dobrze zachował się urodzony w Staszowie golkiper. Przed przerwą Elana mocniej przycisnęła, jednak ostatecznie gole nie padły.

Po zmianie stron, obie drużyny cały czas szukały okazji do zdobycia gola. W 53. minucie doskonale interweniował Jakub Knut i nadal było 0-0. Przyjezdni także mieli swoje okazje, bowiem najpierw najpierw uderzał Filip Kozłowski, a po chwili poprawił Dominik Kościelniak, lecz nic to nie dało.

Najciekawiej było jednak w ostatnim kwadransie, bowiem w 77. minucie jeden z piłkarzy Elany był faulowany. Do stałego fragmentu gry podszedł Mariusz Kryszak i celnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki. Radość torunian trwała zaledwie 180 sekund, bowiem po tym czasie do wyrównania doprowadził Adrian Kwiatkowski, który ustalił tym samym wynik spotkania.

Bytovia Bytów - Elana Toruń 1-1 (0-0)

0-1 Mariusz Kryszak (77)

1-1 Adrian Kwiatkowski (80)

Bytovia Bytów: Paweł Kapsa - Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Adrian Liberacki - Mateusz Szela (65. Patryk Wolski), Przemysław Lech, Fabian Lengiewicz (54. Jakub Janik), Daniel Feruga, Adrian Kwiatkowski - Piotr Giel

Elana Toruń: Jakub Knut - Kordian Górka (85. Adam Dobosz), Patryk Urbański, Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski - Bartosz Boniecki (46. Krzysztof Kołodziej), Mariusz Kryszak, Hubert Kisiel (90. Kacper Jóźwicki), Dominik Kościelniak, Mateusz Stryjewski (90. Damian Zagórski) - Filip Kozłowski

Żółte kartki: Lech, Lengiewicz, Kawula, Feruga, Liberacki - Onsorge, Stryjewski, Kryszak, Kołodziej

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)