Elana Toruń przegrała na własnym obiekcie 2:4 z Polonią Środa Wielkopolska, mimo, że w pewnym momencie traciła cztery bramki do rywali. Hat-trickiem popisał się Adam Borucki.

To torunianie mogli przystępować do tego meczu z lepszym nastawieniem, wygrali oni swój pierwszy mecz 1:0 natomiast goście musieli uznać wyższość Błękitnych Stargard.

Pierwsza bramka padła dość szybko, już w 8. minucie po zamieszaniu w polu karnym, na strzał zdecydował się Luis Henriquez, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od Adama Boruckiego i wpadła do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później goście podwyższyli prowadzenie, cała akcja znowu rozegrała się przy rzucie rożnym, o ile pierwszy strzał zdołał odbić bramkarz gospodarzy, tak przy dobitce Boruckiego miał już niewiele do powiedzenia.

W 28. minucie było już 3:0 a bramkę zdobył były zawodnik Elany - Hubert Antkowiak, który przeniósł się do Środy Wielkopolskiej w letnim okienku transferowym. Gospodarze wyglądali na zupełnie rozbitych i zrezygnowanych. Na przerwę z lepszymi nastrojami schodzili przyjezdni.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się kapitalnie dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego, ponieważ minutę po wznowieniu gry, trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Borucki, kompletując tym samy hat-tricka.

Gospodarze bardzo chcieli odpowiedzieć i w końcu ta sztuka im się udała, w 67. minucie dośrodkowanie zamknął Damian Lenkiewicz umieszczając piłkę w siatce. Rezultaty porażki udało się zmniejszyć, w doliczonym czasie gry a na listę strzelców wpisał się Dominik Pisarek.

8' 0:1 Borucki
18' 0:2 Borucki
28' 0:3 Antkowiak
46' 0:4 Borucki
67' 1:4 Lenkiewicz
90+3' 2:4 Pisarek

Elana: Kuchnicki - Pawlicki, Świeciński, Rygielski, Włodyka, Witucki, Rybacki, Karbowiński, Kowalski, Lenkiewicz, Stawski
Polonia: Janczar - Borucki, Andrzejewski, Henriquez, Wujec, Zgarda, Buczma, Bartkowiak, Skrobosiński, Antkowiak, Nowak