Po długiej zimowej przerwie wracają drugoligowe zmagania. Liga w tym sezonie jest niezwykle wyrównana i chętnych na promocję do wyższej ligi jest więcej niż miejsc. Na początek kolejki Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz.

W meczu otwierającym 22. kolejkę drugiej ligi zagrają naprzeciw siebie Skra Częstochowa i Olimpia Grudziądz. Beniaminek z Częstochowy w przerwie między rundami ściągnął do klubu przy ulicy Loretańskiej trzech graczy. Choć też nie obyło się bez ubytków, bowiem Mateusz Wołdan, czyli kapitan drużyny nabawił się poważnej kontuzji. Po drugiej stronie grudziądzanie którzy przystępują do ligi po perturbacjach. Bowiem jak pisaliśmy 29 stycznia, piłkarze odmówili wyjścia na trening. Olimpii jednak nie przeszkodziło to dokonać paru wzmocnień. Kto lepiej zainauguruje rundę?

Pół godziny później w Boguchwale wybiegną na murawę jedenastki Stali Stalowa Wola i Błękitnych Stargard. Duet trenerski w Stalowej Woli w zimie dał w kość piłkarzom i liczy że zaprocentuje to wiosną. Bowiem klub z ulicy Hutniczej 15 ma spore szanse na włączenie się do walki o awans. Błękitni zaś marzą o utrzymaniu drugoligowego bytu. Trener Adam Topolski postawił w Stargardzie na jakość i tylko uzupełnił kadrę.

W tym samym czasie piłkarze ROWu 1964 Rybnik na własnym stadionie podejmą Elanę Toruń. Rafał Górak w zimie dokonał tylko kosmetycznych zmian. Rybniczanie zaś w walce o ligowy być posiłkować się będą zawodnikami ściągniętymi z czwartoligowych klubów. 

O godzinie 15 rozpocznie się ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Rozwój Katowice przy ulicy Zgody podejmie Siarkę Tarnobrzeg. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora którzy z buta weszli w drugoligowe rozgrywki w środku rundy zacięli się, dzięki czemu włączyli się do walki o utrzymanie. W Tarnobrzegu jednak podeszli do tego na spokojnie i klub ściągnął trzech ciekawych graczy. Katowiczanie zaś w zimie pozyskali kilku lokalnych zawodników i z optymizmem przystępują do walki o pozostanie na drugoligowym froncie.

Dwie godziny później zostaną rozegrane dwa mecze. Formę lidera rozgrywek sprawdzi Olimpia Elbląg, zaś przed GKS-em Bełchatów pierwszy poważny test z Ruchem Chorzów. Radomiak Radom przystępuje do rundy wiosennej z jasnym celem, awans na zaplecze elity. Olimpia gra jednak z nożem na gardle, bowiem są na ostatnim miejscu. Brunatni do rundy także przystępują z trochę większymi ambicjami niż tylko utrzymanie. Pojawiła się realna możliwość awansu, który może pomóc rozwiązać problemy finansowe Bełchatowian. Niebiescy jednak także wysoko mierzą, bowiem marzy im się jak najszybszy powrót na salony. 

Sobotnie zmagania zakończą derby Mazowsza pomiędzy Zniczem Pruszków a Pogonią Siedlce. Spadkowicz z pierwszej ligi jest ledwo nad kreską i musi zacząć punktować aby nie powtórzyła się sytuacja z tamtego sezonu. Pruszkowianie zaś chcą spokojnie się utrzymać.

Kolejkę drugiej ligi dokończą starcia Gryfa Wejherowo z Widzewem Łódź oraz Górnika Łęczna z Resovią. To drugie starcie uważane jest za hit kolejki, bowiem obie ekipy dość poważnie myślą o wejściu do Fortuna I Ligi. Smaczku dodaje fakt że ten mecz będzie transmitowany przez TVP. Łodzianie do Wejherowa jadą po kolejne trzy punkty, które przybliżą ich w walce o awans do pierwszej ligi. Miejscowi raczej skupią się w walce o pozostanie na drugoligowym froncie.


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.