Pierwszoligowy Chrobry Głogów pozyskał utalentowanego 19-letniego pomocnika. To Dominik Dziąbek, uznany po rundzie jesiennej najlepszym zawodnikiem czwartoligowego Hutnika Szczecin.

Dominik Dziąbek został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów, z którym związał się umową do czerwca 2023 roku. 19-letni pomocnik ostatnio reprezentował barwy czwartoligowego Hutnika Szczecin. Jesienią rozegrał 20 meczów i zdobył siedem goli. Pod względem liczby minut spędzonych na boisku był liderem swojej drużyny, a przy okazji trzecim najlepszym strzelcem. W grudniu został wybrany przez zarząd, trenerów i partnerów z boiska najlepszym zawodnikiem klubu 2020 roku.

Nowy nabytek ekipy z województwa dolnośląskiego treningi zaczął w Sterniku Szczecin, który jest wyjątkowym zespołem, bo złożonym z wychowanków domów dziecka. To z tym wiążą się jego największe dotychczasowe osiągnięcia. W 2017 i 2018 roku był kapitanem reprezentacji Polski podczas rozgrywanych co roku mistrzostw świata dzieci z domów dziecka. 

Zawodnik w 2017 roku, podczas piątej edycji mistrzostw, w tej kapitańskiej roli poprowadził "biało-czerwonych" do brązowego medalu. W meczu o trzecie miejsce Polska pokonała po serii rzutów karnych Holandię i stanęła na podium. Rok później powtórzył zespołowy sukces, a dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Nowy piłkarz Chrobrego ponadto występował także w Świcie Skolwin.


Foto: Materiały prasowe Chrobrego Głogów

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.