Drążek do podciągania znajdujący się w ofercie sklepu marbo-sport.pl to zarówno przyrząd znajdujący się na siłowni, jak i przyrząd do ćwiczeń do domowego użytku. Podczas ćwiczeń na drążku w jednym czasie wzmacniamy mięśnie całego ciała. Najmocniej jednak pracują mięśnie ramion, przedramion, bicepsy i tricepsy oraz mięśnie grzbietu. Mięśnie stają się bardziej silne i wytrzymałe.
Nasza siła, wytrzymałość i kondycja też ulega poprawie w bardzo szybkim tempie. Ćwiczenia na drążku wysmuklają sylwetkę, pomagają pozbyć się bólu pleców.
Regularne podciąganie na drążku korzystnie wpływa także na mięśnie klatki piersiowej. Dlatego to ćwiczenie polecane są kobietom, które pragną ujędrnić swój biust. Podczas podciągania na drążku intensywnie pracują też mięśnie brzucha. Ćwiczenia można modyfikować na wiele sposobów, zmieniać ustawienie dłoni, dodawać obciążenie, zmieniać tempo ćwiczeń.
Rodzaje drążków do podciągania
Na rynku dostępne są różnorodne drążki do podciągania. To drążki o różnych wielkościach, kształtach i sposobach montażu. W mieszkaniach największą popularnością cieszą się drążki rozporowe mocowane w futrynie drzwi, drążki mocowane do ściany, drążki wkręcane w sufit. W siłowniach najczęściej spotykamy drążki wolnostojące.
Drążek rozporowy nie zajmuje dużo miejsca, jest prosty w montażu oraz w demontażu, dużą zaletą jest niska cena drążka. Drążek rozporowy może być jednak niestabilny i podczas ćwiczeń może wypaść z futryny.
Drążek mocowany do ściany jest bardziej stabilny, ale jego minusem jest sposób montażu. Ten rodzaj drążka wymaga wiercenia w ścianie. Do ćwiczeń na tym drążku potrzebna jest dodatkowa przestrzeń pod ścianą. Wśród drążków mocowanych do ściany można znaleźć zarówno drążki proste, jak i drążki wygięte, drążki z uchwytami i drążki bez uchwytów.
Wśród drążków montowanych do sufitu można znaleźć też modele o różnej konstrukcji – drążki proste oraz drążki z uchwytami i wygiętymi ramionami. Najbardziej stabilną wersją drążka do podciągania jest drążek wolnostojący. Można wykonywać na nim różnorodne ćwiczenia z rozstawieniem rąk i nie trzeba martwić się o brak miejsca. Minusem jest dość wysoka cena przyrządu oraz to, że zajmuje on dużo miejsca.
Komentarze
Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.