Rezerwy Legii Warszawa w derbach stolicy okazali się lepsi od Polonii Warszawa. Drugi garnitur Mistrza Polski wygrał 3-2, a hat-tricka ustrzelił Szymon Włodarczyk.

Piłkarze Polonii Warszawa od pierwszych minut ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej otworzyć wynik sobotnich derbów Warszawy. Rezerwy Legii Warszawa jednak skutecznie odpierali ataki miejscowych, a i też sami coś próbowali zdziałać z przodu. Konkretniejsze były jednak "Czarne Koszule", które na prowadzenie wyszły w 17. minucie, a gola zdobył Łukasz Piątek.

Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie 120 sekund później do wyrównania doprowadził Szymon Włodarczyk. W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, w którym oba zespoły miały okazje do zdobycia gola. Kibice nie mogli narzekać na nudę, jednak do przerwy więcej goli już nie zobaczyli. Polonia szybko po zmianie stron objęła prowadzenie, a tym razem z bramki cieszył się Krystian Pieczara, który wykorzystał "jedenastkę".

Przyjezdni szybko przejęli inicjatywę i w kolejnych minutach to Legia lepiej się prezentowała. Podopieczni Marka Gołębiewskiego cały czas napierali i w 77. minucie doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Szymon Włodarczyk. Oba zespoły w dalszej części meczu dzielnie walczyły o komplet "oczek", jednak ten ostatecznie powędrował do "Legionistów", którzy w doliczonym czasie trafili na 3-2, a bramę z rzutu karnego zdobył Włodarczyk.

Polonia Warszawa - Legia II Warszawa 2-3 (1-1)

1-0 Łukasz Piątek (17)

1-1 Szymon Włodarczyk (19)

2-1 Krystian Pieczara (52-rzut karny)

2-2 Szymon Włodarczyk (77)

2-3 Szymon Włodarczyk (90-rzut karny)