Czarni Połaniec sprawili sensację w 16. kolejce 3 ligi grupy IV i wysoko pokonali jednego z kandydatów do awansu - Podhale Nowy Targ. W meczu padło aż 7 bramek a ostatecznie gospodarze wygrali 5:2, kluczowa okazała się doskonała druga połowa.

IV grupa rozgrywkowa 3 ligi z pewnością należy do jednej z bardziej atrakcyjnych - tutaj każdy może wygrać z każdym niezależnie od miejsca tabeli, doskonałym tego przykładem może być porażka Stali Stalowa Wola z ostatnią Wólczanką z zeszłej kolejki, tym razem sporą niespodziankę sprawili piłkarze z Połańca, którzy wysoko pokonali Podhale Nowy Targ.

Spotkanie otworzyli goście z Nowego Targu, już w 6. minucie Grzegorz Płatek wykorzystał niefrasobliwość defensywy gospodarzy i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Po tym trafieniu wydawało się, że kolejne bramki dla Podhala to kwestia czasu - rzeczywistość okazała się jednak inna. Przed przerwą wyrównanie miejscowym dał Oskar Łąk, który wykorzystał indywidualny błąd Patryka Kapuścińskiego

Po przerwie gra nabrała więcej kolorytu co przełożyło się również na ilość zdobytych bramek. W 65. minucie Czarni wyszli na prowadzenie a złe zachowanie defensywy gości wykorzystał Kacper Wątróbski. Mimo, że przyjezdnym dość szybko udało się odpowiedzieć to był to ich limit w dniu dzisiejszym. Autorem bramki wyrównującej był Mateusz Broda

Dalsza część spotkania to popis ofensywny gospodarzy, którzy wpakowali trzy bramki. Wynik remisowy nie utrzymał się zbyt długo a drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Wątróbski. Wynik ten utrzymywał się aż do końca regulaminowego czasu gry, kiedy to gospodarze wyprowadzili dwa szybkie ciosy - najpierw w 89. minucie czwartą bramkę zdobył Filip Krępa a następnie minutę później swoje trafienie dołożył najlepszy strzelec gospodarzy - Adrian Gębalski.

Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1)
6' 0:1 Płatek