Niepokojące informacje napływają ze środowiska piłkarskiego w Siedlcach, jak informuje portal sportsiedlce.pl, klub może zniknąć ze szczebla centralnego piłkarskich rozgrywek w Polsce, klubowi grozi upadłość. 

Jak informuje Kamil Sulej z portalu sportowesiedlce.pl, kondycja klubu z Siedlec krótko mówiąc nie jest najlepsza a wręcz dramatyczna, wszystko wynika z decyzji władz miasta, które nie zamierzają dłużej finansować drużyny: 

Obecnie przed Pogonią dwie drogi: pierwsza to upadłość klubu i odbudowa od Klasy B (może od A albo okręgówki jak pozwolą władze związkowe), a druga to rozwiązanie wszystkich kontraktów, dogranie młodzieżą, a co za tym idzie pewny spadek i zainkasowanie premii z Pro Junior System. Sokół Ostróda uskutecznia ten plan już od lata, więc dogonienie go może być niemożliwe. Za drugie miejsce Pogoń otrzymałaby 50% premii, czyli 400 tysięcy złotych. Długi klubu wynoszą dwa razy więcej, a na koniec roku przebiją milion złotych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu Kamila:  Klamka zapadła. Ostatnie chwile Pogoni w II lidze.

Nie są to najlepsze informacje w kontekście dalszych losów drużyny, a nawet nie mamy jeszcze połowy sezonu. Niedawno z klubem pożegnał się Bartosz Tarachulski, jak widać to nie koniec a dopiero początek problemów klubu. 

Foto: Pogoń Siedlce

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.