W spotkaniu 22. kolejki Fortuna 1. Liga Chrobry Głogów rywalizował na swoim stadionie z GKS Bełchatów. Spotkanie nie obfitowało w bramki a jedyny raz do siatki tuż przed przerwą trafił Adrian Benedyczak i tym samym zapewnił Chrobremu kompleto punktów 1-0 (1-0).

Dwa pierwsze kwadranse tego meczu nie przyniosły nam bramek czy też klarownych sytuacji do zdobycia bramki jednak w 33. minucie spotkania po błędzie defensorów Chrobrego Głogów w dogodnej sytuacji znalazł się Przemysław Zdybowicz, jednak uderzył za słabo aby zaskoczyć Michała Szromnika

Dziesięć minut później jak wykorzystywać sytuacje pokazał Adrian Benedyczak, piłka po strzale któregoś z kolegów trafiła w nogi Mikołaja Lebedyńskiego po czym spadła pod nogi Benedyczaka, który zapakował piłkę pod poprzeczkę bramki Pawła Lenarcika. Na przerwę gospodarze schodzili w lepszych nastrojach.

W drugiej połowie GKS Bełchatów kilkukrotnie byli blisko wyrównania, jednakże Chrobry skupił się na bronieniu ednobramowej zaliczki. Najlepszą okazję do wyrównania na 10. minut przed końcem spotkania zmarnował Bartosz Biel, który z paru metrów uderzył wprost w Szromnika. Głogowianie dowieźli prowadzenie do końca i oddalili się na sześć punktów od strefy spadkowej, bełchatowianie zaś znajdują się tuż nad kreską bo na 15. pozycji.

1-0 Benedyczak (43')

Chrobry Głogów: Szromnik- Ilków Gołąb, Praznovsky, Michalec, Stolc- Kozak, Drewniak, Mandrysz, Ziemmann- Lebedyński, Benedyczak

GKS Bełchatów: Lenarcik- Szymorek, Grolik, Kołodziejski, Bartosiak, Czajkowski- Thiakane, Golański, Małachowski- Zdybowicz, Sierczyński