Udanie zrehabilitowali się piłkarze Chojniczanki Chojnice, wygrywając wysoko z beniaminkiem ze Stężycy aż 5:1. Większość bramek padła jeszcze w pierwszej połowie meczu.

Ostatnim spotkaniem kończącym środową serię gier w eWinner 2 lidze, było spotkanie Chojniczanki Chojnice z Radunią Stężyca. Pierwsze 15-minut meczu nie przyniosło bramek, drużyny walczyły między sobą w środkowej części boiska. Po upływie tego czasu, mecz się rozkręcił, a do przerwy obejrzeliśmy kilka bramek.

Najpierw w 17. minucie Tomasz Mikołajczak wrzucił piłkę w pole karne w okolice siódmego metra, gdzie najlepiej zachował się Artur Pląskowski i piłka po uderzeniu głową wylądowała w siatce. Osiem minut później mogło być 2:0, Kamil Mazek wyszedł sam na sam z bramkarzem Radunia, ale górą z tego starcia wyszedł Kacper Czajkowski. Druga bramka padła po podobnej akcji do pierwszej, tym razem piłkę w siatce umieścił Szymon Skrzypczak.

Końcówka pierwszej połowy to prawdziwa wymiana ciosów. Dużo wolnego miejsca na skrzydłach mieli piłkarze Chojniczanki, co postanowili wykorzystać, prostopadłe zagranie do Łukasza Wolsztyńskiego, który podnosi wynik rywalizacji. Nadzieję w serca kibiców gości wlał Wojciech Łuczak niespełna minutę później. Ostatnie słowo w pierwszej połowie i tak należało do gospodarzy, a dokładnie do Skrzypczaka, który ustalił wynik po pierwszej połowie na 4:1.

Obie drużyny zeszły ze zgoła odmiennymi nastrojami na przerwę. W szatni Raduni musiało paść kilka męskich słów przed drugą połową, bo ta gra z pewnością nie napawała optymizmem. W drugiej połowie niezmienny wynik utrzymał się do 66. minuty a zmienił go Mateusz Klichowicz, który wykorzystał podanie z głębi pola i stając sam na sam z Czajkowskim umieścił piłkę między jego nogami.

Do końca spotkania nie ujrzeliśmy już więcej bramek i tak zakończył się środowy koszmar Raduni.

Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca 5:1 (4:1)

17' 1:0 Pląskowski

32' 2:0 Skrzypczak

40' 3:0 Wolsztyński

41' 3:1 Łuczak

45+2' 4:1 Skrzypczak

66' 5:1 Klichowicz

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Bartosiak, Grobelny, Mikołajczak – Mazek, Kona, Wolsztyński, Olszewski – Pląskowski, Skrzypczak.

Radunia Stężyca: Czajkowski – Baszłaj, Szur, Deja, Wojowski, Lizakowski, Miller, Fadecki, Letniowski, Surdykowski, Łuczak.

Kartki: Bartosiak – Fadecki , Stepień