Podopieczni Adama Topolskiego ograli u siebie Gryfa Wejherowo, który pozostaje jedyną drużyną bez wygranej w obecnym sezonie. Gole dla Błękitnych Stargard zdobywali Krystian Sanocki i Patryk Paczuk.


Początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem, lecz z czasem do głosu piłkarze Błękitnych Stargard. W 8. minucie na bramkę uderzał Filip Karmański, lecz futbolówka trafiła w boczną siatkę. Od tej pory gospodarze zaczęli być stroną dominującą, jednak nic z tego nie wynikało.

Wraz z upływem czasu co raz bardziej aktywny na połowie Gryfa Wejherowo był Mateusz Majewski, jednak obrona gospodarzy skutecznie odpierała ataki. W 22. minucie groźnie wrzucał napastnik gości, a do piłki dopadł Mikołaj Gabor, lecz Mariusz Rzepecki pozostał czujny w bramce.

Mecz był dość ciekawym widowiskiem, a w końcówce pierwszej odsłony uaktywnili się piłkarze Adama Topolskiego. W 37. minucie piłkę w siatce umieścił Patryk Paczuk, ale pomocnik miejscowych był na spalonym. Ostatecznie bramki do przerwy nie padły.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla Błękitnych, bowiem już w 49. minucie wyszli oni na prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Krystian Sanocki, który wykorzystał podanie Wojciecha Fadeckiego. Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo u 180 sekund później do wyrównania doprowadził Filip Szewczyk.

Obie drużyny od tego czasu dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść. W 71. minucie Patryk Paczuk dał prowadzenie Błękitnym i od tego momentu gospodarze zaczęli bronić korzystnego rezultatu. 

Końcówka spotkania należała do Gryfa, który starał się zdobyć wyrównującą bramkę, jednak Mariusz Rzepecki dobrze wykonywał swoją pracę i wynik nie uległ zmianie.


Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 2-1 (0-0)

1-0 Krystian Sanocki (49)

1-1 Filip Szewczyk (52)

2-1 Patryk Paczuk (71)


Błękitni Stargard: Rzepecki – Szrek, Sadowski, Ostrowski, Nowak – Sanocki (83. Bochnak), Karmański, Łysiak, Fadecki – Paczuk (90. Jabłoński) – Kurbiel (65. Cywiński)

Gryf Wejherowo: Ferra – Kankowski, Biedrzycki (78. Burkhardt), Koprowski, Goerke (69. Czychowski) – Lisiecki, Szewczyk – Gabor (46. Kolus), Hebel, Sławek – Majewski

Żółte kartki: Szrek, Ostrowski, Jabłoński - Lisiecki

Sędziował: Albert Różycki (Kraków)


Foto: Radosław Kuśmierz


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.