Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo z Widzewem Łódź w najciekawszym meczu 26. Kolejki 2 ligi.

W 1. minucie zakotłowało się w polu karnym Górnika Łęczna. Zawodnicy Widzewa domagali się gwizdka i wskazania na 11. metr po zagraniu ręką w szesnastce gospodarzy.


W 13. minucie Sebastian Zieleniecki oddał premierowe uderzenie po ziemi z kilkudziesięciu metrów. Próbował zaskoczyć debiutującego w rozgrywkach 2 ligi Adriana Kostrzewskiego.


W pierwszych 20. minutach przewagę optyczną mieli podopieczni Radosława Mroczkowskiego. Nie potrafili jej zamienić na bramkę.


W 25. minucie Robert Pisarczuk po indywidualnej akcji zdecydował się na płaskie uderzenie z kilkunastu metrów. Dobrze ustawiony bramkarz przyjezdnych zatrzymał szybującą futbolówkę.


W 35. minucie Filip Szewczyk próbował zagrozić Patrykowi Wolańskiemu. Dobre uderzenie w wykonaniu pomocnika łęcznian mogła zaskoczyć bramkarza.


W 41. minucie zawodnicy z Łodzi nie potrafili wybić piłki z okolicy swojej bramki. Co umożliwiło stworzyć gospodarzom dwóch okazji w wykonaniu Jakuba Kowalskiego i Mateusza Cetnarskiego zostały w ostateczności zablokowane.


Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn była wyrównana. W pierwszej części meczu na początku przewagę mieli łodzianie, później do głosu doszli łęcznianie. Żadna z drużyn nie potrafiła w pierwszych 45. minutach zbliżyć się do zwycięstwa wychodząc na prowadzenie.


W 64. minucie szansę na otwarcie wyniku miał Daniel Świderski. Świeżo wprowadzony napastnik Widzewa miał swoją szansę zaraz po pojawieniu się na placu gry. Nie trafił z bliskiej odległości. Mocno zaskoczyło zawodnika nietypowy kozioł.


Mecz na przeciętnym poziomie ligowym. Żadna z drużyn nie poprawiła swojej sytuacji w walce o awans na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. Podobna liczba sytuacji podbramkowych, ale sposobu na pokonanie bramkarza nie udało się znaleźć.


Górnik Łęczna: Kostrzewski - Orłowski, Borodaj, Midzierski, Szewczyk - Kowalski, Nakrošius, Sasin, Cetnarski (90. Igor Korczakowski), Pisarczuk (65. Krystian Wójcik; 85. Adrian Łuszkiewicz) - Stasiak.


Widzew Łódź: Wolański - Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek - Michalski (67. Rafał Wolsztyński), Katō, Krišto, Radwański (54. Michael Ameyaw), Daniel Mąka (81. Mikołaj Gibas) - Mihaljević (63. Daniel Świderski).


żółte kartki: Łuszkiewicz - Krišto, Wolański, sędzia: Piotr Idzik (Poznań) widzów: 3 219


foto:https://widzew.com/

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.