Trzecioligowe rezerwy Górnika Zabrze przygotowują się do rundy wiosennej w 3 lidze gr. IV. Drugi zespół biało-niebiesko-czerwonych wzmocniło trzech nowych graczy, a mowa Arsenie Hrosu, Mateuszu Wystop oraz Michale Kocu.


Arsen Hrosu, Mateusz Wystop oraz Michał Koc zostali nowymi zawodnikami rezerw Górnika Zabrze. Hrosu pochodzi z Ukrainy, gdzie rozpoczynał karierę. Następnie w wieku siedemnastu lat przeniósł się do Polski, a dokładnie na Podkarpacie. Ostatnie półtora roku spędził w Cosmosie Nowotaniec, czołowym zespole krośnieńskiej okręgówki, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje. Mierzący 175 cm wzrostu piłkarz świetnie czuje się na boisku jako ósemka oraz dziesiątka.

Jeśli chodzi zaś o pozostałą dwójkę, to Wystop ma 17 lat i jest prawym obrońcą, który pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w Stadionie Śląskim Chorzów. Koc zaś to rosły 21-letni napastnik. Poprzednio występował w czwartoligowej Porawie Większyce, gdzie jesienią imponował skutecznością, zdobywając łącznie szesnaście goli w dwunastu meczach.

Podopieczni Marcina Prasoła już trenują przed rundą wiosenną. Zespół rezerw Górnika ma za sobą dwie gry kontrolne. Pierwsza zakończyła się wygraną ekipy z Zabrza z rezerwami GKS-u Tychy, po bramkach Kamila Surowca. W drugim natomiast, lepszy okazał się drugi garnitur Rakowa Częstochowa, który wygrał 2-1.


Foto: Konrad Kwolek

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.