Po wysokiej porażce przed tygodniem w starciu z Chojniczanką Chojnice, Radunia Stężyca ograła KKS Kalisz 1-0. Gospodarze stwarzali sobie znacznie więcej okazji podbramkowych i aż dziwi, że wykorzystali tylko jedną z nich.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się głównie w strefie środkowej boiska, oba zespoły, a szczególnie goście, grali bardzo agresywnie. Arbiter spotkania bardzo często był zmuszony do przerywania gry. Taki styl gry przeciwnika zdecydowanie pasował Raduni Stężyca, która większość sytuacji stwarzała sobie po stałych fragmentach gry. Gospodarze wygrywali zdecydowaną większość powietrznych pojedynków, jednak brakowało skuteczności. Jeden ze strzałów bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Macieja Krakowiaka.

W drugiej połowie spotkania inicjatywę coraz bardziej zaczęli przejmować podopieczni Sebastiana Letniowskiego. Stwarzali sobie dobre sytuacje, ale dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz przyjezdnych.

W 58. minucie spotkania kontra gospodarzy zamieniła się w atak pozycyjny. Piłkę na lewej stronie otrzymał Rafał Kosznik i idealnie zagrał ją na głowę Wojciecha Łuczaka, który zmieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze po zdobyciu bramki cały czas kontrolowali spotkanie i utrzymywali się przy piłce przez większość czasu.

Pod koniec regulaminowego czasu gry zawodnicy KKS-u Kalisz trochę bardziej zaryzykowali i zaczęli atakować większą ilością graczy, co stworzyło szansę na kontrę dla Raduni. Jeden z takich ataków prawie zakończył się podwyższeniem wyniku. W doliczonym czasie gry goście całą jedenastką próbowali doprowadzić do remisu, jednak stężycanie dowieźli prowadzenie do samego końca.

Radunia Stężyca - KKS Kalisz 1-0 (0-0)

1-0 Wojciech Łuczak (58)

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki - Kuba Lizakowski, Przemysław Szur, Dmytro Baszłaj, Rafał Kosznik, Paweł Wojowski, Radosław Stępień (75. Damian Szuprytowski), Jakub Witek (75. Nikodem Potrac), Sebastian Deja, Wojciech Łuczak (67. Dawid Retlewski), Janusz Surdykowski.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak - Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Nikodem Zawistowski (46. Bartłomiej Putno), Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Wysokiński (46. Karol Smajdor), Mateusz Majewski (59. Toni Segura), Michał Borecki (74. Bartłomiej Maćczak), Jakub Staszak (74. Kamil Koczy), Piotr Giel.

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).
Żółte kartki: Stępień, Baszłaj, Retlewski - Borecki, Wysokiński, Mączyński.