W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi, lider z Niecieczy został pokonany przez Apklan Resovię, która broni się przed spadkiem. Rzeszowianie mogą złapać oddech w walce o utrzymanie.

Od pierwszych minut przy Wyspiańskiego 22 było gorąco. Po stałym  fragmencie gry Tomasz Loska wypiąstkował piłkę, a ta trafiła do Jakuba Wróbla, który efektownie złożył się z przewrotki i wywalczył korner. W 12 minucie spotkania żółtą kartką ukarany Olivier Podhorin za faul na Adamie Radwańskim. Kilka minut później groźna akcja Rzeszowian. Apklan Resovia wyszła 3 na 2, a golkiper „Słoni” Tomasz Loska z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 20 minucie spotkania Termalica była blisko zdobycia bramki. Roman Gergel wychodzi sam na sam, oddał strzał, a piłka przeleciała tuż nad bramką gospodarzy. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kolejną żółtą kartkę tym razem zawodnikowi przyjezdnych, Grzybkowi. Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu były bardzo dynamiczne. W 38 minucie szybka akcja gospodarzy, która zakończyła się celnym strzałem z dystansu Radosława Adamskiego

Cztery minuty później stały fragment gry w wykonaniu Rafała Mikulca zakończył się fiaskiem. W ostatniej minucie Kacper Śpiewak został sfaulowany i sędzia wskazał na jedenastkę dla „Słoni”. Do rzutu karnego podszedł Gergel, który pewnie zdobywa bramkę do szatni. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataku napastnika rzeszowian – Wróbla, który został złapany na pozycji spalonej. Trzy minuty później sędzia pokazał mu żółty kartonik.

W 56 minucie meczu kapitalny strzał na bramkę Słoni oddał Bartosz Jarocha, który wyrównał wynik spotkania w Rzeszowie. Kolejny dobry atak rzeszowian w 59 minucie, gdzie Wróbel oddał strzał przerzucając piłkę nad Loską. Trzy minuty, które wprowadziły w zakłopotanie Lidera i Rzeszowianie prowadzili już 2-1! W 60 minucie na boisku zostały przeprowadzone dwie zmiany w drużynie gości: Marcin Wasilewski zastąpił Grzybka, a Paweł Żyra za Sebastiana Boneckiego

W 61 minucie sędzia Jarzębak napomniał żółtą kartką kolejnego zawodnika „Słoni” Wiktora Biedrzyckiego, a 120 sekund później na boisku pojawił się Michał Kuczałek za Bartłomieja Wasiluka oraz Cezary Demianiuka w miejsce Adamskiego. Pod bramką „Słoni” zrobiło się gorąco! Po wrzutce z bliska do siatki piłkę skierował Jaroch! Kolejne zmiany zostały przeprowadzone na boisku, Martin Zetman w miejsce Radwańskiego oraz Michał Bezpalec za Samuela Stefanika. Sędzia pokazuje kolejny żółty kartonik, napomnienie trafia do Demianiuka.

W 75 minucie spotkania Termalica atakuje bramkę Dybowskiego, który pewnie obronił strzał Śpiewaka. W drużynie gospodarzy nastąpiła zmiana za Twardowskiego wszedł Kiełbasa. W 80 minucie spotkania na murawie melduje się Patryk Czarnowski zastępując Hubinka. W 84 minucie sędzia pokazał aż dwie kartki. Jedna trafiła do Mikulca przez spóźniony wślizg, kolejna trafiła do Jarocha.

W 86 minucie z rzutu wolnego strzela Zeman, który trafia prosto w mur obrońców. W 87 minucie sędzia napomniał po raz kolejny żółtą kartką Wiktora Biedrzyckiego, co w konsekwencji czerwona. Termalica ostatnie minuty spotkania grała w 10. Resovia  wysokim pressingiem przejeła piłkę. Próba strzału technicznego Kiełbasy z linii pola karnego, ale łatwo piłka trafiła w ręce Tomasza Loski.

Apklan Resovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-1 (0-1)

0-1 Roman Gergel (45-rzut karny)

1-1 Bartosz Jaroch (57)

2-1 Jakub Wróbel (59)

3-1 Bartosz Jaroch (63)

Apklan Resovia: Dybowski – Mikulec, Kubowicz, Wasiluk (62. Kuczałek), Twardowski (75. Kiełbasa), Wróbel (87. Hebel), Soljić, Adamski (62. Demianiuk), Podhorin, Słaby, Jaroch

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grzybek (59. Wasilewski), Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski, Hubinek (80. Czarnowski), Stefanik (68. Bezpalec), Bonecki (59. Żyra), Radwański (68. Zeman), Śpiewak, Gergel

Żółte kartki: Podhorin, Wróbel, Demianiuk, Mikulec, Jaroch - Grzybek, Bonecki, Biedrzycki

Czerwona kartka: Wiktor Biedrzycki (87-druga żółta)