O sporym szczęściu mogą mówić podopieczni Janusza Niedźwiedzia, którzy wywieźli punkt z Sandomierza. W tym samym czasie w Zamościu, gościnnie grający Motor pokonał piłkarzy Dariusz Mrózka. Wólczanka uniknęła spadku do czerwonej strefy.

Na początek, w piątkowe popołudnie Hutnik Kraków podzielił się punktami z Orlętami Radzyń Podlaski. Gospodarze na Suchych Stawach bramkę zdobyli już w 3. minucie, a do siatki trafił niezawodny Krzysztof Świątek. Jednobramkowe prowadzenie krakowian utrzymało się do przerwy. Jedenaście minut po zmianie stron było już 1-1, a na listę strzelców wpisał Maciej Wojczuk. Radość gości trwała tylko pięć minut, a prowadzenie wróciło do Hutnika, za sprawą Filipa Handzlika. Wynik meczu ustalił Patryk Szymala w 81. minucie.

W kolejnym piątkowym meczu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrało z Chełmianką Chełm. Wynik spotkania w 38. minucie otworzył Norbert Myszka i jednobramkowe prowadzenie chełmian utrzymało się do przerwy. W 72. minucie na 0-2 podwyższył Krzysztof Zawiślak, zaś osiem minut później kontaktowego gola zdobył Jakub Chrzanowski ustalając wynik meczu.

Wisła Sandomierz zremisowała ze Stalą Rzeszów. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 27. minucie, gdy do bramki strzeżonej przez Leonida Otczenaszenko trafił Jakub Konefał. Goście po przerwie ruszyli do odrabiania strat i w 57. minucie Grzegorz Goncerz wykorzystał błąd jednego z obrońców, po czym trafił do siatki.

Motor Lublin pokonał Podhale Nowy Targ, choć to goście dużo lepiej weszli w mecz, bowiem już w 3. minucie gola na 0-1 zdobył Tomasz Palonek. Miejscowi zaczęli odrabiać straty i w 14. minucie wyrównał Marcin Michota. Po przerwie podopieczni Roberta Góralczyka zdobyli kolejne gole po uderzeniach Szymona Kamińskiego i Grzegorza Bonina. Goście mimo kończenia meczu w dziewiątkę, w końcówce postarali się o kontaktową bramkę z rzutu karnego autorstwa Artura Pląskowskiego.

Podlasie Biała Podlaska zdobyło cenne trzy punkty w meczu ze Spartakusem Daleszyce. Białczanie na prowadzenie wyszli już w 6. minucie po trafieniu Jakuba Syryjczyka. Szybko po przerwie wyrównał z rzutu karnego Piotr Ostrowski. Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy, a zwycięską bramkę zdobył Paweł Zabielski w 86. minucie.

Stal Kraśnik skromnie pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska, a gola w 90. minucie zdobył Filip Drozd. Spotkanie mogło się inaczej potoczyć, jednak Mateusz Podstolak nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

W jedynym niedzielnym meczu Wisła Puławy bezbramkowo zremisowała z Sołą Oświęcim

Mecz Czarnych Połaniec z Avią Świdnik zostanie rozegrany w najbliższą środę o godzinie 17, zaś spotkanie Sokoła Sieniawa z Wiślanami Jaśkowice odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18.