Absolutnym hitem szóstej serii gier były Wielkie Derby Śląska, które zakończyły się remisem. Liderem nadal pozostają rezerwy Śląska Wrocław. MKS Kluczbork sięgnął po pierwsze trzy punkty w lidze.

W pierwszym meczu Stal Brzeg minimalnie uległa Ruchowi Zdzieszowice, a jedyną bramkę zdobył Marcin Niemczyk z jedenastu metrów.

Miedź II Legnica pokonała drużynę ROW-u 1964 Rybnik. Drugi garnitur spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy do przerwy prowadził już 3-0, a do siatki trafiali Hubert Antkowiak, Wojciech Łobodziński oraz Carlos Heredia. Szybko po zmianie stron rybniczanie zmniejszyli rozmiary porażki, a na listę strzelców wpisał się Dawid Plizga. Ostatnie słowo należało jednak do Miedzi, a w samej końcówce czwartego gola zdobył Mateusz Zatwarnicki.

Foto-Higiena Gać pokonała rezerwy Zagłębia Lubin. Gole padły dopiero po przerwie, a jako pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze, a konkretnie uczynił to w 54. minucie Tobiasz Jarczak. Radość ekipy z Gaci trwała zaledwie cztery minuty, bowiem po tym czasie do siatki trafił Kacper Lepczyński. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a na listę strzelców wpisał się Miłosz Kubacki.

Lechia Zielona Góra skromnie ograła na wyjeździe Piasta Żmigród, a jedynego gola zdobył Aron Athenstadt.

Ślęza Wrocław przegrała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, a bramki dla drużyny z województwa śląskiego zdobył Wojciech Caniboł.

Drugi garnitur Śląska Wrocław pokonał Rekord Bielsko-Biała, a do objęcia dwubramkowego prowadzenia potrzebował jedenastu minut. Na listę strzelców wpisali się Szymon Krocz oraz Mateusz Młynarczyk. Jedyny gol dla bielszczan padł w 77. minucie, a samobójcze trafienie zanotował Łukasz Sztylka.

O tej samej porze Górnik II Zabrze zremisował z Ruchem Chorzów w Wielkich Derbach Śląska. Podopieczni Łukasza Berety na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą, a do siatki trafił Mariusz Idzik. Szybko po zmianie stron wyrównał Filip Bainovic, a osiem minut później prowadzenie gospodarzom dał David Kopacz. Radość zabrzan trwała zaledwie 120 sekund, bowiem po tym czasie wyrównał i ustalił wynik Marcin Kowalski.

MKS Kluczbork skromnie pokonał drużynę LZS-u Starowice, a gola w końcówce meczu zdobył Adrian Kowalski.

Starcie Gwarka Tarnowskie Góry z Polonią Bytom zostanie rozegrane w najbliższy wtorek o godzinie 15:30.