Za nami 20. kolejka w 3 lidze gr. III. Ruch Chorzów na inaugurację piłkarskiej wiosny pewnie pokonał Polonię-Stal Świdnica, a w meczu Foto-Higieny Gać z Polonią Nysa padło aż sześć bramek.

Na inauguracją piłkarskiej wiosny, Ślęza Wrocław pokonała rezerwy Miedzi Legnica 3-0. Wynik spotkania otworzył już w 5. minucie Piotr Stępień. Kolejne gole natomiast padły w ostatnim kwadransie doliczonego czasu gry. Na 2-0 podwyższył Mateusz Stempin, a rezultat ustalił Stępień.

Ślęza Wrocław - Miedź II Legnica 3-0 (1-0)

1-0 Piotr Stępień (5)

2-0 Mateusz Stempin (74)

3-0 Piotr Stępień (80)

Godzinę później, Warta Gorzów Wielkopolski podejmowała drugi garnitur Górnika Zabrze. Ekipa z województwa śląskiego sprawę załatwiła bardzo szybko, bowiem już w 3. minucie zdobyła zwycięskiego gola, a jego autorem był Alan Lubaski.

Warta Gorzów Wielkopolski - Górnik II Zabrze 0-1 (0-1)

0-1 Alan Lubaski (3)

O godzinie 14:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek w meczu MKS-u Kluczbork z LKS-em Goczałkowice. Spotkanie było bardzo zacięte, jednak ostatecznie gole w nim nie padły.

MKS Kluczbork - LKS Goczałkowice Zdrój 0-0 (0-0)

Golami natomiast sypnęło w meczu Foto-Hgieny Gać z Polonią Nysa, Tych było aż sześć, a pierwszy wpadł już w 30. minucie. Jego autorem był Marcin Przybylski. Kolejne trafienia odnotowano natomiast po zmianie stron. Wyrównał w 47. minucie Adam Setla, a niedługo po tym dołożył kolejną sztukę. Po chwili odpowiedział Przybylski i zrobiło się 2-2. Kwadrans przed końcem spotkania, prowadzenie ekipie z województwa opolskiego dał Paweł Pytel. Ostatnie słowo należało jednak do Setli, który na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, doprowadził do wyrównania.

Foto-Higiena Gać - Polonia Nysa 3-3 (1-0)

1-0 Marcin Przybylski (30)

1-1 Adam Setla (47)

1-2 Adam Setla (58)

2-2 Marcin Przybylski (63)

3-2 Paweł Pytel (75)

3-3 Adam Setla (85)

Kolejne mecze to dwa bezbramkowe remisy. W pierwszym Rekord Bielsko-Biała bezbramkowo zremisował z ROW-em 1964 Rybnik. Natomiast w drugim, Lechia Zielona Góra podzieliła się punktami ze Stalą Brzeg.

Rekord Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik 0-0 (0-0)

Lechia Zielona Góra - Stal Brzeg 0-0 (0-0)

Udany początek rundy wiosennej ma za sobą także Pniówek Pawłowice, który w sobotę pokonał na wyjeździe Piasta Żmigród. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gospodarze, a do siatki trafił Tobiasz Jarczak. Ten sam zawodnik, 180 sekund później stał się antybohaterem swojej drużyny, bowiem skierował piłkę do własnej siatki. To dodało skrzydeł Pniówkowi, który rzutem na taśmę przed przerwą strzelił gola na 2-1 i tym samym ustalił rezultat tego spotkania.

Piast Żmigród - Pniówek Pawłowice 1-2 (1-2)

1-0 Tobiasz Jarczak (37)

1-1 Tobiasz Jarczak (40-samobójcza)

1-2 Dawid Hanzel (45)

Ruch Chorzów na zakończenie sobotnich zmagań, pewnie pokonał Polonię-Stal Świdnica. Prowadzenie "Niebieskim" dał w 17. minucie Michał Mokrzycki, który pewnie egzekwował rzut karny. Niespełna kwadrans później było już 2-0, a tym razem do siatki trafił Piotr Wyroba. Wynik spotkania ustalił Michał Biskup chwilę po zmianie stron. Relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.

Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica 3-0 (2-0)

1-0 Michał Mokrzycki (17-rzut karny)

2-0 Piotr Wyroba (31)

3-0 Michał Biskup (51)

W ostatnim meczu kolejki, rezerwy Zagłębia Lubin wygrały z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Drugi garnitur popularnych "Miedziowych" prowadzenie objął w 53. minucie, a do siatki trafił Daniel Dudziński. Cztery minuty później było już po zawodach, a rezultat starcia ustalił Rafał Adamski.

Zagłębie II Lubin - Gwarek Tarnowskie Góry 2-0 (0-0)

1-0 Daniel Dudziński (53)

2-0 Rafał Adamski (57)