Podopieczni Dariusza Marca nie wykorzystali wybornej okazji objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. Szansę doskoczenia do czołówki zmarnowała także Radunia Stężyca. Punkty stracił także Mieszko Gniezno.

Na inaugurację kolejki rezerwy Pogoni Szczecin sensacyjnie pokonały drugi garnitur Lecha Poznań. Gospodarze po niespełna kwadransie prowadzili już 2-0 po trafieniach Soufiana Benyaminy. Piłkarze lidera kontaktowego gola zdobyli w 22. minucie, a z jedenastu metrów trafił do siatki Eryk Kryg. Rzutem na taśmę przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania, a piłkę do własnej bramki skierował Hubert Sadowski. Miejscowi w drugiej odsłonie strzelili jeszcze jedną bramkę, z której cieszył się Michał Żyro

Świt Skolwin pokonał Mieszko Gniezno. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Mieszka, a z gola w 5. minucie cieszył Mateusz Ławniczak. Dziesięć minut później wyrównał Szymon Emche. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w 81. minucie szczecinianie wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Krawca.

Godzinę później Polonia Środa Wielkopolska skromnie pokonała w meczu wyjazdowym Gwardię Koszalin, a jedyną bramkę w tym meczu strzelił Krzysztof Bartoszak.

Wierzyca Pelplin bezbramkowo zremisowała z KP Starogrard Gdańsk.

Jarota Jarocin może pluć sobie w twarz po meczu z Radunią Stężyca, bowiem wypuścili dwubramkowe prowadzenie i zaledwie zremisowali. Gospodarze po dziesięciu minutach prowadzili już 2-0 Adama Męcfela i Jakuba Nowaka. Beniaminek obudził się dopiero po przerwie, a dokładniej kwadrans po wznowieniu Piotr Karasiński zdobył kontaktową bramkę. 180 sekund wyrównał Radosław Stępień.

Kotwica Kołobrzeg wygrała z Bałtykiem Gdynia, a gole padły dopiero w drugiej połowie. Hat-trickiem popisał się Dawid Retlewski oraz gola dla miejscowych dołożył jeszcze Dawid Wolny. Goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Sebastiana Bartlewskiego.

Chemik Bydgoszcz zremisował z KKS-em 1925 Kalisz, który zmarnował szansę na wskoczenie na ligowy szczyt. Kaliszanie znając wynik ze Szczecina w 78. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Lisa. Siedem minut później prowadzenie gości mogło być wyższe, ale Hubert Antkowiak nie wykorzystał jedenastki. Gospodarze nie poddawali się i w samej końcówce wyrównali po uderzeniu Dawida Janickiego.

Górnik Konin uległ w meczu derbowym ekipie Sokoła Kleczew po bramce Michała Wolinowskiego.