Piłkarze Adama Borosa przegrali kolejny mecz i coraz bardziej prawdopodobny wydaje się spadek zespołu z Pelplina. W coraz większych tarapatach jest Jarota Jarocin, która ma już zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

Bałtyk Koszalin przegrał ze Świtem Skolwin na inaugurację kolejki. Szczecinianie do przerwy wypracowali sobie dwubramkową przewagę po trafieniach Macieja Wyganowskiego i Patryka Bila. Po zmianie stron, szybko piłkę w siatce umieścił Adam Nagórski. Miejscowi zaczęli odrabiać straty i w 73. minucie bramkę na 1-3 z rzutu karnego zdobył Paweł Łysiak. Kontaktowego gola koszalinianie zdobyli w 88. minucie za sprawą Michała Czenko, który ustalił wynik meczu.

Polonia Środa Wielkopolska pewnie ograła Jarotę Jarocin, której sytuacja w ligowej stawce robi się nieciekawa. Bramki w tym spotkaniu padły dopiero po przerwie, a dublet ustrzelił Piotr Skrobosiński, a jedną dołożył Adrian Chopcia.

KP Starogard Gdański podzielił się punktami z Górnikiem Konin. Miejscowi już w 4. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia po uderzeniu Bernarda Powszuka. Cztery minuty później wyrównał Maciej Adamczewski. Kolejne trafienie dla miejscowych padło w 32. minucie, po strzale Daniela Kraski. Po zmianie stron wynik ustalił Taras Jaworskyj.

Sokół Kleczew bezbramkowo zremisował z Chemikiem Bydgoszcz.

Mieszko Gniezno wygrał z Wierzycą Pelplin, której sytuacja na wiosnę nie jest zbyt ciekawa. Miejscowi wyszli na prowadzenie Adama Koniecznego w 23. minucie i utrzymało się ono do przerwy. Po zmianie stron szybko wyrównał Patryk Regulski. Radość gości trwała zaledwie dziewięć minut, bowiem po tym czasie piłkę do siatki skierował ponownie Konieczny.

Radunia Stężyca pokonała Kotwicę Kołobrzeg, która chciała się jeszcze włączyć w walkę o awans, lecz plany te musi odłożyć na kolejny sezon. Gospodarze bramkę zdobyli już w 8. minucie po uderzeniu Pawła Wojowskiego. Kolejne trafienia padły dopiero w samej końcówce meczu. Wyrównał w 81. minucie Dawid Retlewski, zaś pięć minut później prowadzenie wróciło do Raduni, a z gola cieszył się Rafał Kosznik.

KKS 1925 Kalisz pokonał rezerwy Pogoni Szczecin. Gospodarzom prowadzenie w 12. minucie dał Mateusz Żebrowski i wynik ten utrzymał się do przerwy. Niespełna kwadrans po wznowieniu wyrównał Hubert Turski. Gdy wydawało się że szczecinianie wyrwą punkt na terenie niedanego lidera, to z pomocą gospodarzom przyszedł Ivan Vidal, który zdobył zwycięskiego gola.

Na zakończenie kolejki drugi garnitur Lecha Poznań wygrał z Gwardią Koszalin. Gospodarze do przerwy prowadzili już 2-0 po uderzeniach Krzysztofa Kołodzieja i Łukasza Norkowskiego. Wynik meczu w samej jego końcówce ustalił Bartosz Bartkowiak.