Piłkarze Marcina Sasala rozgrywają znakomitą wiosnę i szybko zniwelowali ogromną stratę do lidera. Legionovii aktualnie do pierwszego Sokoła brakuje dwóch punktów, który w sobotnie popołudnie zaledwie zremisował.

Kolejkę zainaugurowało starcie Znicza Biała Piska z Ursusem Warszawa, gdzie gospodarze uratowali punkt w końcówce. Jako pierwszy do siarki trafił Grzegorz Skowroński w 59. minucie z rzutu karnego. Radość gości długo nie trwała, bowiem pięć minut później wyrównał Paweł Adamiec. Po chwili Patryk Zych zdobył bramkę na 1-2. Gospodarze zagrali do końca i Jacek Dzienis uratował punkt.

Szalony mecz rozegrał Huragan Morąg z Victorią Sulejówek, które ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Trzy gole dla gospodarzy którzy prowadzili już 3-0 strzelił Joao Criciuma. Goście zaczęli odrabiać straty i 53. minucie gola zdobył Michał Dobkowski. Dwanaście minut później kontaktową bramkę trafił Nikodem Zawistowski. W 75. minucie Rafał Maciążek trafił do własnej siatki i ustalił wynik meczu.

W tym samym czasie Olimpia Zambrów urwała punkt ekipie Sokoła Aleksandrów Łódzki. Gospodarze już w 7. minucie prowadzili za sprawą Michała Stecia. Lider rozgrywek wyrównał na dziesięć minut przed końcem drugiej odsłony, a do siatki trafił Artur Gieraga.

Mazur Ełk wysoko przegrał z Legionovią Legionowo, która zbliżyła się do lidera na dwa oczka. Dwa gole dla spadkowicza z drugiej ligi zdobył Piotr Krawczyk, a po jednym trafieniu zaliczyli Eryk Więdłocha i Karol Podliński.

Sokół Ostróda pewnie pokonał Unię Skierniewice. Strzelanie rozpoczął w 30. minucie Mateusz Dampc. W drugiej odsłonie podopieczni Jarosława Kotasa dołożyli jeszcze dwa gole z których cieszyli się Rafał Lisiecki i Andrzej Łyszczyk.

Niedzielne zmagania rozpoczął wygrany przez Pelikana Łowicz mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie po bramce Krystiana Stolarczyka.

Grad goli zobaczyli kibice zgromadzeni na meczu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Legią II Warszawa. Worek z bramkami rozerwał w 4. minucie Łukasz Zjawiński, lecz na to odpowiedział Rafał Maciejewski szybko strzelonymi dwoma golami. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bowiem Bartosz Brodziński w 23. minucie strzelił na 2-2. Piłkarze Legii II szybko po przerwie strzelili dwa gole, lecz i na to Maciejewski znalazł odpowiedź. Końcówka meczu nie była zbyt szczęśliwa dla Świtu, którzy stracili trzy punkty po trafieniu samobójczym.

ŁKS 1926 Łomża uległ Lechii Tomaszów Mazowiecki, a jedyną bramkę zdobył Kamil Szymczak w 71. minucie.

Polonia Warszawa wygrała z Bronią Radom, a bramki padły w pierwszej połowie. Wynik w 6. minucie otworzył Bartosz Wiśniewski, a dziesięć minut później podwyższył Krystian Pieczara z rzutu karnego. W 25. minucie kontaktową bramkę zdobył Adam Imiela, zaś dziewięć minut później wynik ustalił Cezary Sauczek.