Wisła Kraków wygrała z Cracovią 3-2 (2-0) w 197 Derbach Krakowa. W ramach 26. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 6. minucie Vullnet Basha pognał z piłką w kierunku pola karnego oddał futbolówkę na lewo do Marko Kolara, ten dośrodkował, a po rykoszecie pewnie złapał Michal Pesković.

W 13. minucie Airam Cabrera dostał piłkę z głębi boiska na czystą pozycję wychodził Javi Hernandez, hiszpańscy zawodnicy gości się nie dogadali.

W 14. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Wisły Kraków Krzysztof Drzazga zdecydował się na uderzenie zza pola karnego prostym podbiciem. Posłał piłkę pod poprzeczkę. Michal Pesković próbował sparować piłkę, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po weryfikacji VAR sędzia Daniel Kwiatkowski zdecydował się uznać bramkę jako prawidłową. Na materiale wideo weryfikowane faul na Detjatjewie.

W 19. minucie Wisła Kraków poszła za ciosem niczym wytrawny bokser. Piłka znalazła się w polu karnym. Nie trafił Jakub Błaszczykowski, a ta trafiła do Marko Kolara, który się nie pomylił i podwyższył prowadzenie.

W 24. minucie piłkarze Cracovii stworzyli pierwszą zagrażające sytuację bramki Michała Buchalika. Na uderzenie zdecydował się Michał Helik.

W 26. Damian Dąbrowski wrzucił piłkę z narożnika pola karnego. Nikt nie zamknął jego dośrodkowania, najbliżej dojścia do piłki był Michał Helik.

W 33. minucie piłkarze Cracovii rozegrali krótki rzut rożny. Piłka trafiła do Helika, który po ziemi dośrodkował piłkę w pole karne przed bramkę. Strzał został zablokowany przez obrońców Wisły Kraków, a poprawka w wykonaniu Janusza Gola przez Ołeksija Dytiatjewa.

W 39. minucie po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Mateusza Wdowiaka. Pomocnik Pasów zdecydował się na uderzenie piłka poszybowała bardzo blisko spojenia słupka z poprzeczką. Mógł zaskoczyć nie rozgrzanego Mateusza Lisa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan Cracovii. Piłka poszybowała ponad bramką.

W 3. minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła w pole karne. Tam ponownie pogubili się obrońcy gospodarzy. Futbolówka trafiła do Cabrery, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Łukasza Burligę.

W 50. minucie Marko Kolar zagrał pressingiem względem Michala Peskovicia. Bramkarz Cracovii wybił piłkę niedokładnie. Do źle zagranej futbolówki doszedł Drzazga uderzył, ale nie trafił do bramki.

W 55. minucie Mateusz Wdowiak dostał piłkę z głębi boiska uderzył piłkę płasko w kierunku dalszego słupka, ta minimalnie przeszła obok.

W 59. minucie lewą stroną boiska popędził Sławomir Peszko dośrodkował w pole karne, ta trafiła do Jakuba Blaszykowskiego, który prawa noga uderzył z woleja tuż przy prawym słupku bramki umieścił piłkę w siatce.

W 79. minucie Filip Piszczek miał szansę na zdobycie kontaktowej bramki. Młody napastnik drużyny Michała Probierza wpadł w pole karne, ale fatalnie spudłował posyłając piłkę wysoko w trybuny.

W 86. minucie Janusz Gol w szesnastce podał po ziemi piłkę pomiędzy nogami dwóch obrońców Wisły Kraków. Wprost do Airama Cabrery, który pewnym strzałem tuż przy lewym słupku.

W 4. minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy Javi Hernandez z piłki ustawionej w narożniku boiska dośrodkował wprost na głowę wbiegającego Filipa Piszczka, który mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Wisła Kraków - Cracovia 3-2 (2-0)

1-0 Krzysztof Drzazga (14.)

2-0 Marko Kolar (19.)

3-0 Jakub Błaszczykowski (59.)

3-1 Airam Cabrera (86.)

3-2 Filip Piszczek (90+)

Wisła Kraków: Buchalik (32. Mateusz Lis) - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savićević, Kolar (80. Patryk Plewka), Peszko - Drzazga (55. Kamil Wojtkowski).

Cracovia: Peškovič - Râpă (60. Michal Sipľak), Helik, Dytiatjew, Ferraresso - Wdowiak, Dąbrowski (70. Milan Dimun), Gol, Hernández, Hanca (60. Filip Piszczek) - Cabrera.

żółte kartki: Basha, Burliga, Wasilewski - Rapa Wdowiak sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 28 235