Stal Mielec wygrała z GKS Jastrzębie 3-1 (1-1) w 12. Kolejce Fortuna 1 Liga. To pierwsze ligowe zwycięstwo mielczan pod wodzą nowego trenera Dariusza Marca.

W 18. minucie Andreja Prokić otworzył wynik spotkania dla gospodarzy. Serb z polskim paszportem zdecydował się na uderzenie z około 15. metra po szybkiej kontrze pokonał po raz pierwszy w tym spotkaniu bramkarza GKS-u.

W 20. minucie ponownie Prokić mógł podwyższyć prowadzenie. Wyszedł na pozycję, wpadł w pole karne uderzył, ale trafił tylko w słupek.

W 27. minucie groźną okazję stworzyli sobie jastrzębianie. Patryk Skorecki zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Piłka trafiła prosto w ręce Seweryna Kiełpina.

W 33. minucie Farid Ali doprowadził do wyrównania na stadionie w Mielcu. Wykorzystał zagranie na lewą stronę pola karnego. Minął obrońcę i z ostrego kąta trafił do siatki.

W 42. minucie ponowni aktywny w dzisiejszym meczu Prokić próbował pokonać bramkarza. Wpadł w pole karne tym razem z okolic 14. metra uderzył, ale piłka poszybowała obok słupka.

W 49. minucie Grzegorz Tomasiewicz mógł wyprowadzić mielczan na prowadzenie na początku drugiej połowy na prowadzenie. Piłka po jego uderzeniu głową poszybowała nad poprzeczką.

W 52. minucie zagranie do Bartosza Nowaka, który oddał do Tomasiewicza pomocnik Stali Mielec przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 56. minucie ponownie aktywny w drugiej połowie Tomasiewicz spudłował niemal sprzed samej bramki, został zablokowany przez jednego z przeciwników.

W 71. minucie Krystian Getinger przechwycił piłkę którą goście próbowali wybić z własnego pola karnego. Obrońca Stali Mielec uderzył prawą nogą z dystansu. piłka po rykoszecie od nogi Dawida Gojnego wpadła do siatki.

W 90. minucie szybka kontra Stali, zgranie na lewo do Prokicia, który oddał piłkę przed bramkę do nabiegającego Adriana Paluchowskiego, a ten wpakował futbolówkę do siatki ustalając wynik spotkania.

STAL MIELEC - GKS JASTRZĘBIE 3-1 (1-1)

1-0 Andreja Prokić (18.)

1-1 Farid Ali (33.)

2-1 Krystian Getinger (71.)

3-1 Adrian Paluchowski (90.)

Stal Mielec: Kiełpin - Lisowski, Żyro, Bodzioch, Getinger - Stasik, Tomasiewicz (83. Maciej Urbańczyk), Bielák (46. Josip Šoljić), Nowak, Janoszka (69. Adrian Paluchowski) - Prokić.

GKS Jastrzębie: Drazik - Rafał Adamek, Jaroszek, Bojdys, Gojny - Ali, Mróz (81. Łukasz Norkowski), Tront, Skórecki (64. Adam Żak), Jadach - Kamil Adamek (90. Łukasz Gajda).

żółte kartki: Jaroszek, Drazik sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)