Widzew Łódź po ośmiu latach wrócił do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia w decydującym meczu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1.

Osiem lat i wystarczy, Widzew Łódź w sezonie 2022/23 będzie grał w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przypieczętowali awans po zwycięstwie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które jednak łatwo nie przyszło. Łodzianie prowadzenie objęli już w 5. minucie, a gola zdobył Bartłomiej Pawłowski. W kolejnych minutach gospodarze starali się kontrolować przebieg meczu, choć "Górale" także mieli swoje okazje.

Przyjezdni bardzo chcieli wygrać, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na Widzew, który na przerwę schodził w lepszych humorach. Tuż po przerwie jednak Podbeskidzie wyrównało, a piłkę w siatce umieścił Mathieu Scalet. Radość bielskiej drużyny nie trwała jednak zbyt długo, bowiem cztery minuty później zespół z Łodzi odzyskał prowadzenie, a gola zdobył Dominik Kun.

W kolejnych minutach oglądaliśmy zacięte widowisko. Widzew starał się bronić, a i też próbował stwarzać sobie sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Podbeskidzie dwoiło się i troiło, ale ostatecznie nie dało rady doprowadzić do wyrównania. Więcej goli już nie padło i po meczu gospodarze mogli wyciągnąć szampany, bowiem wynik ten oznacza ich awans do PKO Ekstraklasy.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (1-0)

1-0 Bartłomiej Pawłowski (5)

1-1 Mathieu Scalet (47)

2-1 Dominik Kun (51)

Widzew Łódź: Ravas – Nowak, Hanousek, Stępiński (33. Zieliński) – Danielak, Lipski (75. Kreuzriegler), Letniowski (59. Hansen), Nunes – Terpiłowski (75. Gołębiowski), Kun – Pawłowski (75. Kita)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen – Gutowski (89. B.Bieroński), Mikołajewski, Rodriguez, Simonsen – Kowalski-Haberek, Frelek (63. Frelek) – Merebaszwili (80. Celtik), Scalet, Roman (63. Janota) – Biliński

Żółte kartki: Lipski, Fábio Nunes, Letniowski, Nowak - Mikołajewski, Janota, Scalet

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)