Podopieczni Rafała Góraka ugrali punkt ze Stalą Rzeszów. Gole w tym spotkaniu zdobywali Grzegorz Goncerz oraz Maciej Stefanowicz.

Początek meczu mógł doskonale rozpocząć się dla Stali Rzeszów, bowiem już w 2. minucie doskonałą okazję miał Artur Pląskowski, jednak płka minęła bramkę GKS-u Katowice. Po chwili goście starali się atakować, jednak lepsze okazje mięli piłkarze Janusza Niedźwiedzia.

Miejscowi w 16. minucie mięli dwie doskonałe szansę do zdobycia bramki i najpierw uderzał Wojciech Reiman, a po chwili dobić mógł Grzegorz Goncerz, lecz ten był na pozycji spalonej. Stal dopięła swego w 24. minucie, a do siatki trafił właśnie były piłkarz katowiczan.

Po stracie bramki zawodnicy Rafała Góraka chcieli szybko odrobić straty, a aktywny na połowie Stali był Szymon Kiebzak, lecz gospodarze błyskawicznie odpierali ataki. W końcówce pierwszej odsłony szansę na zdobycie gola miał jeszcze Arkadiusz Woźniak, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla gości, bowiem w 52. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Rogalski i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Maciej Stefanowicz i pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Po chwili mogło być 1-2, ale fatalnie spudłował 22-letni napastnik.

Piłkarze gospodarzy wciąż szukali wyrównującego trafienia, jednak dobrze w bramce spisywał się Bartosz Mrozek. W końcówce spotkania kilkukrotnie bramce gości zagroził Błażej Szczepanek, jednak obie drużyny musiały zadowolić się punktem.

Stal Rzeszów - GKS Katowice 1-1 (1-0)

1-0 Grzegorz Goncerz (24)

1-1 Maciej Stefanowicz (53-rzut karny)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Reiman, Cyfert, Pląskowski (61. Michalik), Nawrot (86. Jarecki), Szczepanek (90. Plewka), Goncerz, Szeliga (55. Ligienza), Sierant, Głowacki

GKS Katowice: Mrozek – Janiszewski, Jędrych, Woźniak (74. Habusta), Stefanowicz (86. Grychtolik), Błąd (67. Tabiś), Michalski, Rogala, Gałecki, Kiebzak, Rogalski (81. Rumin)

Żółta kartka: Reiman

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)