Podopieczni Piotra Kołca zrobili swoje i pokonali niżej notowany zespół Czarnych Koszul. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo, bowiem kontaktową bramkę zdobył Patryk Zych, ale ostatecznie to Sokół cieszył się z trzech punktów.


Trudne czasy nastały w Polonii Warszawa, która w obecnym sezonie walczy o utrzymanie, a przed meczem z Sokołem Ostróda zajmowała przedostatnie miejsce. Od początku spotkania to jednak gospodarze dyktowali warunki, lecz nie umieli tego przekuć na bramki.

Przez dłuższy okres gry, sympatycy zgromadzeni na obiekcie przy ulicy 3 maja 19 nie oglądali bramek, bowiem snajperom Sokoła rozregulowały się celowniki. Czarne Koszule mogły mówić o sporym szczęściu i nadzieja na korzystny wynik z każdą minutą rosła.

Ostródzianie jednak w końcu wzięli się do roboty i rzutem na taśmę przed przerwą Patryk Kubicki dał prowadzenie swojej drużynie, pewnie pokonując Bartosza Kowalczyka. Po zmianie stron dużo lepiej grało się gospodarzom, którzy dostali wiatru w żagle.

Polonia zaś zaczęła popełniać coraz więcej błędów i w 55. minucie po jednym z nich, arbiter Patryk Adamczyk z Łodzi podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Krzysztof Wicki i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Sokół miał już wynik, lecz nie zamierzał się zatrzymywać.

Miejscowi cały czas byli w natarciu, a dwukrotnie młodego golkipera warszawian, pokonać mógł Hubert Otręba. Sposób na Bartosza Kowalczyka chciał znaleźć także grający trener lidera, Piotr Kołc, ale bramkarz Czarnych Koszul był na posterunku.

Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą i w 86. minucie goście przeprowadzili kontratak, który zakończył celnym strzałem Patryk Zych, będąc sam na sam z Kacprem Leszczyńskim. To widocznie podrażniło piłkarzy Sokoła, którzy dwie minuty później odrobili straty, a wrzutkę Patryka Kubickiego wykorzystał Oskar Rynkowski.


Sokół Ostróda - Polonia Warszawa 3-1 (1-0)

1-0 Patryk Kubicki (45)

2-0 Krzysztof Wicki (55-rzut karny)

2-1 Patryk Zych (86)

3-1 Oskar Rynkowski (88)


Sokół Ostróda: Leszczyński - Brzuzy, Wicki, Kołc, Żwir, D. Wasiak (66. Rynkowski), Wasiluk (76. Zyska), Chwastek (89. Łyszyk), Otręba, Tomkiewicz (90. Wojciechowski), Kubicki

Polonia Warszawa: Kowalczyk – Zajączkowski, Olczak, Wojdyga, Rakowski – Andrzejewski (73. Wasilewski), Kobiera, Wilanowski (70. Zych), Szymczak (88. Goliński), Wiśniewski – Pieczara

Żółte kartki: Wasiak - Olczak, Rakowski, Wilanowski

Sędziował: Patryk Adamczyk (Łódź)


Foto: Michał Laskowski

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.