W końcu, mogą powiedzieć kibice Siarki którym kamień spadł z serca. Podopieczni Ryszarda Komornickiego pewnie pokonali Gryfa Weherowo.

Grająca z nożem na gardle Siarka Tarnobrzeg już w 5. minucie mogła otworzyć wynik spotkania, ale po strzale Jakuba Głaza miejscowi wywalczyli rzut rożny. Po chwili to jednak goście mieli dobrą okazję, strzelał Maciej Koziara, jednak denbiutujący Hieronim Zoch był na posterunku.

Miejscowi dobrze grali w pierwszej połowie i w 21. minucie udokumentowali to bramką, którą zdobył Dawid Kubowicz po świetnym podaniu Mateusza Janeczki. Dwie minuty później było już 2-0, a Maksymilian Sitek świetnym strzałem zza szesnastki pokonał Wiesława Ferrę

W pierwszej odsłonie miejscowi mieli jeszcze dwie doskonałe okazje na podwyższenie wyniku, ale Sitek i Janekczko nie zdołali trafić do siatki. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron podbudowani gospodarze chcieli zdobyć szybko bramkę, aby nie urządzać nerwówki jak w ostatnich spotkaniach. Ta sztuka im się udała i w 58. minucie piłkę do siatki po samobójczym trafieniu skierował Grzegorz Gulczyński i było już 3-0. Po chwili ważną interwencję zaliczył Zoch, który odbił piłkę na poprzeczkę.

Po trzrech minutach Kamil Radulij zrewanżował się uderzeniem, jednak golkiper Gryfa Wejherowobył na posterunku. Zadania przyjezdnym w dzisiejszym meczu nie ułatwiła czerwona kartka Przemyslawa Macierzyńskiego. W końcówce miejscowi grali już spokojnie i czekali na końcowy gwizdek.

1-0 Dawid Kubowicz (21)
2-0 Maksymilian Sitek (23)
3-0 Grzegorz Gulczyński (58-samobójcza)

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Radulj (74. Ropski), Janeczko (88. Wełniak), Duda, Płatek, Kubowicz, Wełnicki, Sitek(78. Galara), Drobot, Wodecki (85. Woźniak), Głaz

Gryf Wejherowo: Ferra – Kątny (40. Macierzyński), Brzuzy, Rogalski, Goerke, Czychowski (40. Chwastek), Kołc, Ryk, Gulczyński, Koziara, Pietroń (71. Sikorski)

Żółte kartki: Radulj, Głaz, Kubowicz, Janeczko - Kołc, Machol, Goerke

Czerwona kartka: Przemysław Macierzyński (66-obraza sędziego)

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).