Trzecioligowy Ruch Chorzów od wygranej rozpoczął piłkarską wiosnę. Podopieczni Łukasza Berety pewnie pokonali Polonię-Stal Świdnica, której zaaplikowali trzy gole.

Ruch Chorzów od pierwszych minut był stroną przeważającą i kwestią czasu były gole dla popularnych "Niebieskich". W składzie ekipy dowodzonej przez Łukasza Beretę zabrakło Mariusza Idzika, który jest kontuzjowany. Miejscowi napierali, a okazję do zdobycia bramki mieli Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki oraz Tomasz Foszmańczyk. W końcu jednak wpadło. W 17. minucie ekipa z Chorzowa miała jedenastkę, a tą na bramkę zamienił Mokrzycki.

To widocznie podrażniło Polonię-Stal Świdnica, która próbowała doprowadzić do wyrównania, ale Ruch dobrze prezentował się w defensywie i odpierał jej ataki. Gospodarze także mieli swoje okazje, a w 21. minucie do siatki trafić mógł Jakub Biskup, ale minimalnie chybił. Przy Cichej 6 niedługo po tym nastała radość, bowiem na tablicy wyników było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Piotr Wyroba.

Chorzowianie drugą połowę rozpoczęli od podwyższenia rezultatu na 3-0, za sprawą Michała Biskupa. Wcześniej Wyroba trafił w poprzeczkę, a po chwili Jakub Bielecki okazał się lepszy w starciu z Kornelem Ciupką. Zespół ze Świdnicy w kolejnych minutach meczu próbował jeszcze zmniejszyć stratę, jednak Ruch nie dał sobie wbić gola i pewnie wygrał.

Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica 3-0 (2-0)

1-0 Michał Mokrzycki (17-rzut karny)

2-0 Piotr Wyroba (31)

3-0 Jakub Biskup (50)

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Kawula (71. Neugebauer), Kulejewski - Kwaśniewski, Wyroba, Mokrzycki, Foszmańczyk (89. Siwek), Kowalski (71. Będzieszak) - Janoszka (84. Rudek), Biskup (89. Swikszcz).

Polonia-Stal Świdnica: Szawaryn – Sztylka, Kasprzak, Sowa, Szydziak, Borowy, Diduszko (64. Filipczak), Szuba (90. Czarny), Krakowski, Tragarz (76. B. Paszkowski), Ciupka (64. Kozachenko)

Żółte kartki: Kowalski, Kawula, Mokrzycki, Będzieszak - Tragarz, Borowy

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)