Raków Częstochowa gra dalej. Podopieczni Marka Papszuna w środowe popołudnie nie mieli większych problemów z pokonaniem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Plan Rakowa Częstochowa na ten mecz był jasny i podopieczni Marka Papszuna szybko zaczęli go realizować. Przyjezdni prowadzenie objęli już w 7. minucie, a Łukasza Budziłka pokonał Fabio Sturgeon. Bruk-Bet Termalica Nieciecza w kolejnych minutach starała się nawiązać walkę z ekipą z Częstochowy, ale ta bardzo dobrze prezentowała się na murawie.

"Czerwono-niebiescy" nie zatrzymywali się i nadal atakowali, choć popularne "Słonie" także miały swoje okazje. Konkretniejszy był jednak Raków, który w 43. minucie podwyższył na 2-0, a tym razem do bramki trafił Ben Laderman. W drugiej odsłonie na murawie lepiej prezentowali się goście, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze spisującego się Kacpra Trelowskiego.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego po zmianie stron starali się doprowadzić chociażby do wyrównania. Raków jednak dobrze prezentował się w defensywie. Druga odsłona była typowym meczem walki, co nie bardzo podobało się kibicom zgromadzonym na meczu. Ostatecznie jednak więcej goli w tym meczu nie padło i po końcowym gwizdku, lepsze humory miał zespół z Częstochowy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0-2 (0-2)

0-1 Fábio Sturgeon (7)

0-2 Ben Lederman (43)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaški, Artem Putiwcew (46. Wiktor Biedrzycki), Marcin Wasielewski (46. Bartłomiej Kukułowicz) - Muris Mešanović, Piotr Wlazło, Jakub Pek (46. Samuel Štefánik), Michal Hubínek (87. Sebastian Bonecki), Martin Zeman (67. Roman Gergel) - Kacper Śpiewak

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Giánnis Papanikoláou, Tomáš Petrášek, Zoran Arsenić - Fran Tudor, Walerian Gwilia, Ben Lederman (64. Marko Poletanović), Fábio Sturgeon (76. Mateusz Wdowiak), Ivi López (64. Daniel Szelągowski), Patryk Kun (87. Jordan Courtney-Perkins) - Vladislavs Gutkovskis (76. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Putiwcew, Mešanović - Kun, Papanikoláou, Petrášek

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)