Raków Częstochowa wygrał z Chrobrym Głogów 1-0 (0-0) w pierwszym meczu po przerwie zimowej 22. Kolejki Fortuna 1 Ligii. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Sebastian Musiolik.

Inauguracja Fortuna 1 ligi zaczęła się niemrawo. Raków Częstochowa podejmował Chrobrego Głogów i pierwsze część meczu nie była dość ciekawa. Lekką przewagę miała jedynie drużyna gospodarzy, lecz w ciągu 5 sytuacji bramkowych nie udało im się wykorzystać ani jednej.
Chrobry również miał swoje okazje, lecz dobrze ustawiona defensywna Rakowa skutecznie broniła dostępu do bramki. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy znów zbyt wiele się nie działo. Większość akcji rozgrywała się w środku boiska i obydwie drużyny przysłowiowo "waliły głową w mur". Mecz powoli dobiegał końca, a kibice zgromadzeni na stadionie w Częstochowie wciąż nie widzieli ani jednej bramki.

Mimo wszystko w 84. minucie spotkania Raków wyszedł na prowadzenie. Zdobywcą bramki był Sebastian Musiolik. Dwie minuty później gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą w konsekwencji czerwoną otrzymał Patryk Kun

To jednak nie przeszkodziło drużynie trenera Marka Papszuna w odniesieniu ostatecznego zwycięstwa. Lider Fortuna 1 ligi wznawia sezon inkasując trzy oczka.

1-0 Sebastian Musiolik (84.)

Raków Częstochowa: Gliwa - Góra, Kasperkiewicz, Kun, Listkowski (90+1. Figiel), Malinowski (80. Bartl), Musiolik, Petrasek, Sapala, Schwarz, Zachara (87. Noiszewski).

Chrobry Głogów: Abramowicz - Drewniak, Lebedyński (68. Kowalczyk), Machaj B. (83. Mackowski), Machaj M., Mandrysz, Michalec, Pestka, Ratajczyk, Stolc, Zejdler.

sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom) żółte kartki: Kun, Listkowski - Zejdler, Pestka. czerwona kartka: Kun. widzów: 3032