Radomianie rozgromili podopiecznych Ryszarda Komornickiego i w końcu mogą świętować awans na zaplecze krajowej elity. Tarnobrzeżanie mocno skomplikowali sobie sprawę utrzymania i powalczą o nie w ostatniej kolejce.

Od początku spotkania piłkarze Radomiaka Radom ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej otworzyć wynik meczu. Początkowo zawodnicy Siarki Tarnobrzeg skutecznie odpierali ataki, lecz z czasem gospodarze byli coraz bliżej rozbicia obrony.

W 20. minucie groźnie uderzał na bramkę Leandro, lecz trafił w boczną siatkę. Minutę później Rafał Makowski nie pomylił się i strzałem w róg pokonał Hieronima Zocha. Walcząca o ligowy byt Siarka zabrała się do odrabiania strat, jednak sporo było niedokładności po stronie tarnobrzeżan.

Goście mocniej przycisnęli w końcówce pierwszej połowy, ale nie przyniosło to bramek. Radomiak rzutem na taśmę mógł podwyższyć prowadzenie, ale strzał Leandro wybronił Zoch. Po zmianie stron szybko na 2-0 podwyższył Makowski, wykorzystując błąd w defensywie Siarki.

Pięć minut później kontaktowego gola zdobyć mógł Maksymilian Sitek, lecz jeden z obrońców w ostatniej chwili zażegnał zagrożenie.

W 68. minucie było już 3-0 dla gospodarzy, a samobójcze trafienie zaliczył Mateusz Wawrylak. Tarnobrzeżanie jeszcze próbowali nawiązać walkę, a po chwili idealną piłkę w pole karne otrzymał Kamil Radulij, lecz nie zdołał pokonać Artura Halucha

Pod koniec meczu dobrze na boisku prezentował się Patryk Mikita, który groźnie uderzał na bramkę. W 88. minucie Jakub Rolinc zdobył kolejną bramkę dla Radomiaka.

Wynik spotkania ustalił dobrze znany w Tarnobrzegu Mikita, który przypieczętował awans gospodarzy do Fortuna 1 ligi.

Radomiak Rafom - Siarka Tarnobrzeg 5-0 (1-0)

1-0 Rafał Makowski (21)

2-0 Rafał Makowski (50)

3-0 Mateusz Wawrylak (68-samobójcza)

4-0 Jakub Rolinc (88)

5-0 Patryk Mikita (90)

Radomiak Radom: Artur Haluch - Adam Banasiak, Michał Grudniewski, Martin Klabnik, Jakub Wawszczyk - Leandro (88. Karol Kucharski), Michał Kaput, Meik Karwot, Rafał Makowski (81. Maciej Filipowicz), Patryk Mikita - Dominik Sokół (74. Jakub Rolinc)

Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch - Jakub Głaz, Dawid Kubowicz, Sebastian Duda, Marcin Wodecki - Maksymilian Sitek (73. Kamil Woźniak), Kacper Maik (46. Mateusz Wawrylak), Grzegorz Płatek, Kamil Radulj, Mateusz Janeczko (73. Kamil Cupriak) - Krzysztof Ropski (61. Kacper Wełniak)