Podopieczni Czesława Michniewicza wykonali zadanie i pokonali reprezentację Serbii. Jedynego gola dla Polski zdobył w 79. minucie Mateusz Bogusz.

Od początku spotkania lepiej na boisku prezentowała się reprezentacja Serbii, która często zagrażała Polsce, jednak defensywa dobrze się spisywała.  Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola, biało-czerwoni mieli w 5. minucie, kiedy to Mateusz Bogusz uderzał na bramkę Marko Ilicia, lecz golkiper gości bez problemów sobie poradził.

Obie drużyny starały się konstruować akcje, wobec czego kibice zgromadzeni na stadionie Widzewa Łódź oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Serbia była trudnym rywalem, jednak podopieczni Czesława Michniewicza nie przestraszyli się i w 24. minucie mogli otworzyć wynik spotkania. Kamil Jóźwiak wrzucał z lewej strony, a do futbolówki dopadł Patryk Klimala, jednak uderzył nad poprzeczką.

Piłkarz Lecha Poznań rozgrywał tego dnia bardzo dobre zawody i tym razem to on zdecydował się na uderzenie, z którym poradził sobie jednak golkiper Serbów. Gospodarze rozgrywali bardzo dobre zawody, jednak Orły także miały swoje okazje. Ostatecznie jednak pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to nadal biało-czerwoni dominowali, choć przyjezdni także mogli pokusić się od zdobycie gola. Obie drużyny szukały otwierającego trafienia i w 66. minucie przed szansą stanął Marcin Listkowski, lecz jego uderzenie wybronił Marko Ilic.

Wraz z upływającym czasem to Serbowie zaczęli coraz śmielej sobie poczynać, jednak dobrze w bramce spisywał się Kamil Grabara i wciąż było 0-0. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 79. minucie Patryk Klimala posłał futbolówkę do byłego piłkarza Ruchu Chorzów, a ten dopełnił formalności i trafił do siatki.

Polska dostała wiatru w żagle i chciała pójść za ciosem, jednak dobrze spisująca się drużyna gości nie pozwoliła na to. W końcówce mogło dojść do wyrównania, bowiem groźnie uderzał Nikola Cumic, lecz z jego uderzeniem poradził sobie golkiper Huddersfield Town.

Polska - Serbia 1-0 (0-0)

1-0 Mateusz Bogusz (79)

Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Marcin Listkowski (74. Przemysław Płacheta), Karol Fila, Patryk Dziczek, Mateusz Bogusz (86. Przemysław Wiśniewski), Kamil Jóźwiak - Patryk Klimala (90. Paweł Tomczyk)

Serbia: Marko Ilic - Jovan Nisic (60. Zlatan Sehovic), Erhan Masovic, Strahinja Pavlovic, Dimitrije Kamenovic - Filip Stuparevic, Luka Ilic (60. Veljko Birmancevic), Njegos Petrovic, Ivan Ilic (84. Dusan Vlahovic), Luka Adzic (73. Nikola Cumic) - Dejan Joveljic (73. Slobodan Tedic)

Żółte kartki: Gumny, Klimala - Petrovic

Sędziował: Joao Pinheiro (Portugalia)