Podbeskidzie Bielsko Biała w spotkaniu 32. kolejki FORTUNA 1 Ligi podejmowali na swoim obiekcie wciąż walczącą o utrzymanie Odrę Opole. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie sportowym. Gospodarze prowadzili już 4-1 aby skończyć mecz wynikiem 4-3 tym samym zapewniając sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Spotkanie w Bielsku Białej kapitalnie rozpoczęło się dla Odry Opole, która już w 12. minucie spotkania za sprawą Arkadiusza Piecha otworzyła wynik spotkania natomiast sędzia dopatrzył się przewinienia na Marko Rogniciu co poskutkowało nieuznaniem bramki. W 29. minucie spotkania do siatki ponownie trafiła Odra lecz tym razem na spalonym znajdował się Dawid Błanik.

Siedem minut później skutecznie na listę strzelców wpisał się Bartosz Jaroch, który mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji Mateusza Kuchtę.  Chwilę później za sprawą Karola Danielaka było już 2-0. 28- letni napastnik sam rozpoczął akcję i sam ją skończył strzałem na dalszy słupek bramki opolan. Przyjezdni tuż przed przerwą zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary strat a piłkę do siatki dobrym uderzeniem wcisnął Patryk Janasik.

Tuż po przerwie znów do głosu doszli gospodarze, którzy za sprawą Piotra Żemły umieścili piłkę w siatce po raz trzeci. Było to jednak trafienie samobójcze bowiem były zawodnik Wisły Kraków chciał wybić futbolówkę i niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Kwadrans później kolejne trafienie w wykonaniu Podbeskidzia a po raz czwarty do siatki trafił Michał Rzuchowski

Dziewięć minut później drugą bramkę dla Odry mocnym płaskim strzałem zdobył Szymon Skrzypczak. Kilka sekund później mogło już być 4-3, jednakże strzał Jarosława Czernysza nie znalazł drogi do bramki Martina Polacka. Na dziewięć minut przed końcem podstawowego czasu gry bramkę kontaktową zdobył własnie Czernysz, który najszybciej ze wszystkich dopadł do piłki odbitej przez Polacka.

To nie wystarczyło jednak na zdobycie chociażby jednego punktu przez gości i to gospodarze cieszyli się z awansu do PKO BP Ekstraklasy. Odra Opole na dwie kolejki przed końcem ma punkt przewagi nad strefą spadkową i bezpośrednie starcie z rywalem w walce o utrzymanie Olimpią Grudziądz

1-0 Jaroch (36')
2-0 Danielak (40')
2-1 Janasik (45')
3-1 Żemło (48')
4-1 Rzuchowski (63')
4-2 Skrzypczak
4-3 Czernysz

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Komor, Osyra, Gach – Figiel, Rzuchowski – Danielak, Nowak (84. Rakowski), Sopoćko (70. Laskowski) – Roginić (80. Biliński).

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Janasik, Czyżycki, Błanik (46. Czernysz), Bonecki (59. Mikinic), Niziołek, Janus, Piech (58. Skrzypczak).