Pierwsza wiosenna wygrana Motoru Lublin stała się faktem. Podopieczni Marka Saganowskiego na inaugurację 20. kolejki 2 ligi pokonali Znicz Pruszków.

Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły ten okres gry postanowiły przeznaczyć na wzajemne badanie się. Z czasem jednak mecz zaczął się rozkręcać, a okazje miał zarówno Znicz Pruszków jak i Motor Lublin. W 14. minucie na strzał zdecydował się Rafał Król, jednak ten nie zagroził Piotrowi Misztalowi

Wcześniej natomiast próbował Krzysztof Ropski, ale bez powodzenia. Obie ekipy nie dawały za wygraną i konstruowali sobie sytuacje do zdobycia gola. W 30. minucie groźnie uderzał Martin Janco, ale bez problemów złapał to Sebastian Madejski. Po chwili piłka wylądowała w siatce Motoru, jednak bramka nie została uznana, bowiem arbiter odgwizdał faul.

W końcówce pierwszej połowy, prowadzenie ekipie z Lublina mógł dać Tomasz Swędrowski, który oddał groźny strzał, ale nie dał rady zaskoczyć bramkarza Znicza. Po zmianie stron, mecz się ożywił, a Motor coraz częściej atakował. Najpierw próbował Paweł Moskwik, a po chwili poprawił Michał Bogacz. Ekipa z Pruszkowa także miała swoje szanse. Na bramkę uderzył Krystian Tabara, jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Nudy nie było na boisku. W 51. minucie mogło być 1-0 dla Znicza, jednak Maciej Machalski nie trafił do bramki. Przyjezdni szybko się zrewanżowali, a szansę miał Krzysztof Ropski, lecz jego uderzenie nie sprawiło problemu bramkarzowi ekipy z Pruszkowa. Motor nie zatrzymywał się i 120 sekund później na strzał zdecydował się Sławomir Duda, lecz został zablokowany.

Lublinianie cały czas napierali i w końcu dopięli swego, a do siatki trafił w 84. minucie Piotr Ceglarz, który nie dał szans golkiperowi miejscowych. Wcześniej "żółto-biało-niebiescy" mieli kilka groźnych okazji, które jednak nie znalazły drogi do bramki. W końcówce Znicz próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale Motor bardzo mądrze się bronił i dowiózł prowadzenie do końca.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 0-1 (0-0)

0-1 Piotr Ceglarz (84)

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Krystian Pomorski, Martin Baran, Mateusz Grudziński - Krystian Tabara (72. Gabor Grabowski), Maciej Machalski, Szymon Kaliniec, Lukáš Hrnčiar (73. Owé Bonyanga), Martin Janco - Maciej Firlej (62. Mariusz Gabrych)

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Michał Król, Maksymilian Cichocki, Ariel Wawszczyk, Michał Bogacz - Filip Wójcik (64. Dawid Pakulski), Rafał Król, Sławomir Duda, Tomasz Swędrowski, Paweł Moskwik (61. Piotr Ceglarz) - Krzysztof Ropski (61. Daniel Świderski)

Żółta kartka: Swędrowski

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)