Zdetronizowani piłkarze Aleksandara Vukovica podziałem punktów zakończyli sezon 2018/19 w LOTTO Ekstraklasie. Gola na wagę punktu w samej końcówce zdobył żegnający się z Legią, Adam Hlousek.

Piłkarze Zagłębia Lubin dobrze rozpoczęli spotkanie przy ulicy Łazienkowskiej 3 i napsuli krwi defensywie Legii Warszawa, która bardzo szybko zażegnała niebezpieczeństwo. Od tej pory to gospodarze zaczęli lepiej prezentować się na boisku.

Legia napierała i w 15. minucie Carlitos trafił do bramki strzeżonej przez Konrada Forenca, po wykończeniu niezłej akcji. Błyskawicznie do odrabiania strat ruszyli goście i Artur Jędrzejczyk musiał interweniować. W 29. minucie mogło być już 2-0 dla miejscowych, ale w ostatniej chwili jeden z piłkarzy zagłębie wybił piłkę.

180 sekund później wyrównali Miedziowi, a piłkę do siatki skierował Damjan Bohar, który wykorzystał świetne podanie Filipa Starzyńskiego. Legioniści starali się odrobić straty, ale do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku z zamiarem ponownego objęcia prowadzenia. W 54. minucie mocno uderzył Cafu, ale piłka przeleciała obok słupka. 120 sekund później zrewanżował się Filip Starzyński, ale strzał minął bramkę Radosława Majeckiego.

Niedługo po tym Patryk Szysz trafił do siatki i było już 1-2 dla Zagłębia, co utrudniło sprawę miejscowym, którzy ruszyli do odrabiania strat. Legia nadal napierała, lecz defensywa gości spisywała na medal. W 83. minucie Sebastian Szymański groźnie uderzał, lecz piłka obiła się od poprzeczki.

Po chwili ponownie groźnie zaatakowali Legioniści, ale nad sytuacją zapanował Łukasz Poręba. Dwie minuty później Luis Rocha dostał świetną piłkę, ale nie zdołał umieścić jej w siatce. Co się odwlecze to nie uciecze i w 90. minucie Adam Hlousek doprowadził do wyrównania.

W samej końcówce piłkę meczową miał William Remy, ale spudłował.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2-2 (1-1)

1-0 Carlitos (15)

1-1 Damjan Bohar (32)

1-2 Patryk Szysz (58)

2-2 Adam Hlousek

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Luis Rocha – Antolic (72. Hlousek), Cafu, Vesovic (59. Niezgoda), Hamalainen (59. D. Nagy), Szymański – Carlitos

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balic – Czerwiński, Jagiełło (68. Poręba), Starzyński, Slisz, Bohar (78. Pakulski) – Szysz (79. Mares)

Żółte kartki: Szymański, Remy - Oko