Legia Warszawa wygrała ze Śląskiem Wrocław 1-0 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 26. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w dzisiejszym meczu z rzutu karnego zdobył Carlos Lopez Carlitos. W doliczonym czasie gry Cafu musiał opuścić boisko po obejrzeniu czerwonej kartki.

W 26. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Iuri Medeiros dostał piłkę w polu karnym. Zagrał na prawo do nadbiegającego Marko Vešovicia ten mocno uderzył na posterunku był bramkarz Śląska Wrocław.

W 50. minucie Andre Martins podał do Cafu, który przyjął piłkę obrócił się i od razu uderzył. Piłka nieznacznie minęła bramkę.

W 52. minucie po dośrodkowaniu lewej strony boiska Luísa Rochy piłkę w polu karnym zagrał obrońca Śląska Igors Tarasovs. Sędzia dzisiejszego spotkania wskazał na 11. metr.

W 53. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Carlos Lopez. Hiszpan uderzył mocno w prawą stronę bramki. Jakub Słowik nie wyczuł intencji strzelającego.

W 66. minucie dośrodkowanie z narożnika nieudane. Do poprawki doszedł Damian Gąska uderzył głową, lecz zbyt lekko żeby zaskoczyć Radosława Cierzniaka.

W 73. minucie groźnie z dystansu uderzył Krzysztof Mączyński. Piłka skozłowała przed bramkarzem gospodarzy.

W 74. minucie dobrze uderzył Damian Gąska sprzed pola karnego. Nie zaskoczył jednak Cierzniaka, który wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Paweł Stolarski faulował składającego się do składu Arkadiusza Piecha. Sędzia podyktował rzut karny.

Po konsultacji z sędziami VAR nie podtrzymał swojej decyzji nie było rzutu karnego.  Drugi raz była potrzebna konsultacja VAR po przepychance między zawodnikami.  Po zapoznaniu się z materiałem wideo sędzia postanowił o wyrzuceniu z boiska Cafu.

LEGIA WARSZAWA – ŚLĄSK WROCŁAW 1-0 (0-0)

1-0 Carlos Lopez (53.) karny

Legia Warszawa: Cierzniak - Vešović, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Medeiros (69. Sandro Kulenović), Cafú, Martins, Szymański, Kucharczyk (37. Dominik Nagy) - Carlitos (84. Paweł Stolarski).

Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban (81. Arkadiusz Piech), Tarasovs, Golla, Broź - Musonda, Mączyński, Chrapek, Radecki (75. Farshad Ahmadzadeh), Pich (65. Damian Gąska) - Robak.

żółte kartki: Vešović - Chrapek, Broź, Ahmadzadeh, Piech, czerwona kartka: Cafú (90. minuta, Legia, za oplucie przeciwnika) sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz), widzów: 18 000