Legia Warszawa w czwartkowy wieczór pokonali 3-0 wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Dwie bramki zdobył Carlitos Lopez, jedną bramkę dołożył Sandro Kulenović.

Legia Warszawa przystępowała do rewanżu z Europa FC podrażniona wstydliwym remisem na wyjeździe, musiała wygrać aby chociaż odrobinę zmazać złe wrażenie i niesmak jaki pozostał po remisie w Gibraltarze. Pierwszy cios dla Legionistów zadał już w siódmej minucie meczu Carlitos Lopez, który ze stoickim spokojem wykorzystał podanie jakie posłał do niego William Remy.

Druga bramka padła już pięć minut później, kiedy to Marco Vesović zagrywał piłkę do Sandro Kulenovicia, a ten nie miał problemów aby umieścić piłkę w siatce. Na przerwę podopieczni Aleksandara Vukovicia udali się z dwubramkową przewagą.

W 53. minucie wychodzącego na czystą pozycję Carlitosa faulował Sergio Jimenez Sanchez. Walijski arbiter prowadzący to spotkanie bez wahania pokazał zawodnikowi wicemistrza Gibraltaru czerwony "kartonik". Siedem minut później wynik na 3-0 z najbliższej odległości ustalił Carlitos.

Pozostaje mieć nadzieję, że remis w Gibraltarze to tylko wypadek przy pracy i teraz będzie już tylko lepiej.  Mecze drugiej rundy eliminacji do Ligi Europejskiej zaplanowano na 25 lipca i 1 sierpnia. Rywalem Legii będzie Fińskie KuPs

Legia Warszawa - Europa FC 3-0 (2-0 )

1-0 Carlitos (7.)
2-0 Kulenovic (13. )
3-0 Carlitos (60. )

Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vesović, 44. William Remy, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk - 18. Arvydas Novikovas, 8. Walerian Gwilia, 24. André Martins (70, 3. Tomasz Jodłowiec), 9. Carlitos, 21. Dominik Nagy (46, 23. Salvador Agra) - 99. Sandro Kulenović (63, 11. Jarosław Niezgoda).

Europa FC : 23. Dayle Coleing - 5. Rahim Ayew, 4. Olmo González, 14. Sergio Sánchez, 21. Jayce Olivero - 7. Juampe, 8. Álex Quillo (61, 17. Marco Rosa), 20. Mustapha Yahaya, 9. Adri Gallardo (68, 19. Manu Dimas), 10. Liam Walker - 11. Tjay De Barr (55, 18. Fernando Velasco).

żółte kartki: Rémy, Wieteska - Rosa.
czerwona kartka: Sergio Sánchez