Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 1-1 (0-1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 35. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 11. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie Lukáš Haraslín otrzymał podanie wpadł w pole karne minął bramkarza Miedziowych i pomimo asysty broniącego Sašy Balicia,  utraty panowania nad piłką trafił w słupek.

W 27. minucie szybką kontrę skonstruowali podopieczni Piotra Stokowca. Michał Nalepa zagrał na lewo do Filipa Mladenovicia, który zagrał do Jarosława Kubickiego. Pomocnik gdańszczan uderzył z 16. metra. Piłka po nodze obrońcy przeleciała nad poprzeczką.

W 44. minucie Filip Starzyński wykonywał rzut rożny. Futbolówka po zagraniu w pole karne spadła pod nogi Ľubomíra Guldana, który bez zastanowienia uderzył - pokonał interweniującego słowackiego bramkarza gospodarzy.

W 64. minucie Filip Mladenović uderzył z rzutu wolnego. Piłka wypadła z rąk interweniującego Konrada Forenca. W sytuacji nie zorientował się Haraslin i nie zdążył doskoczyć.

W 77. minucie Lechia Gdańsk doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie w pole karne gdzie niefortunnie interweniował jeden z defensorów Miedziowych. Piłka trafiła do Patryka Lipskiego, który oddał do Michała Maka, a pomocnik wykorzystał okazję strzelając gola.

W 78. minucie odpowiedzieli goście Bartłomiej Pawłowski zagrał do Starzyńskiego, który wygrał pojedynek oddał strzał, na posterunku był Dušan Kuciak.

LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 1-1 (0-1)

0-1 Ľubomír Guldan (44.)

1-1 Michał Mak (77.)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Michalak (61. Michał Mak), Kubicki, Łukasik (88. Steven Vitória), Makowski (61. Patryk Lipski), Haraslín - Paixão.

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić (66. Maciej Dąbrowski) - Pawłowski, Starzyński, Slisz, Jagiełło (86. Jakub Tosik), Bohar (75. Alan Czerwiński) - Tuszyński.

żółte kartki: Mladenović - Guldan, Jagiełło, Slisz, Czerwiński, Oko sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) widzów: 12 511