Walczący o utrzymanie podopieczni Tadeusza Żakiety mogą mówić o sporym pechu, bowiem przeciwko nim wystąpił Adam Frączczak, który wraca po chorobie nowotworowej i do przerwy strzelił hat-tricka. Punkty stracił KKS 1925 Kalisz.

Świt Skolwin wygrał z Sokołem Kleczew po dwóch bramkach Adama Nagórskiego.

W tym samym czasie Chemik Bydgoszcz uległ Polonii Środa Wielkopolska. Goście wynik otworzyli w 8. minucie za sprawą Krzysztofa Bartoszaka. Przyjezdni wyrównali po strzale Szymona Maziarza w 25. minucie. Szybko po przerwie Polonia wyszła na prowadzenie w 48. minucie za sprawą Krzysztofa Bartoszaka z rzutu karnego. Miejscowi jednak błyskawicznie wyrównali po goli Piotra Siekirki. Decydujące trafienie dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego padło w 60. minucie po bramce Jędrzeja Kujawy.

Kotwica Kołobrzeg pewnie wygrała z Mieszkiem Gniezno. Gospodarze do przerwy prowadzili 3-0 po dwóch uderzeniach Dawida Retlewskiego i jednym Marcina Trojanowskiego. Piłkarze Jakuba Ostrowskiego po zmianie stron zmniejszyli straty, a z gola cieszył się Damian Pawlak. Dziesięć minut później wynik ustalił Dawid Retlewski.

Radunia Stężyca uległa Bałtykowi Koszalin. Miejscowi w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Artura Formelli. Wyrównanie padło trzynaście minut później po uderzeniu Pawła Raka. Kolejne gole padły w ostatnim kwadransie meczu. Radunia odzyskała prowadzenie w 75. minucie po bramce Dawida Klawikowskiego. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Paweł Łysiak, a 180 sekund później Mateusz Czapłygin ustalił wynik meczu.

Jarota Jarocin skromnie pokonała Bałtyk Gdynia, a jedynego gola z rzutu karnego zdobył Jędrzej Ludwiczak w 75. minucie.

Wierzyca Pelplin urwała punkt z KKS-em 1925 Kalisz. Goście do przerwy prowadzili 0-1 po uderzeniu Gabriela Vidala. Szybko po zmianie stron podwyższył Mateusz Żebrowski, lecz cztery minuty później kontaktową bramkę zdobył Daniel Sławiński. W 69. minucie z rzutu karnego wyrównał Jakub Mrozik, lecz minutę później kaliszanie odzyskali prowadzenie po strzale Mateusza Gawlika. Miejscowi nie zamierzali się poddawać i gola na wagę remisu w samej końcówce zdobył Łukasz Racki.

Górnik Konin przegrał z rezerwami Lecha Poznań, które do przerwy wygrywały 0-1, po bramce Pawła Tupaja w 3. minucie. Druga odsłona była dużo ciekawszym widowiskiem. Górnik wyrównał w 62. minucie za sprawą Sebastiana Kaczyńskiego, lecz cztery minuty później prowadzenie wróciło do podopiecznych Rafała Ulatowskiego. Miejscowi jednak chcieli urwać punkty liderowi i 73. minucie znowu był remis po golu Dawida Śniega. Jedenaście minut później wynik spotkania ustalił Bartosz Bartkowiak.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Pogoń II Szczecin pokonała Gwardię Koszalin. Drugi garnitur Pogoni prowadził do przerwy 3-0, a hat-tricka strzelił Adam Frączczak. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia. Sytuacja spadkowicza z 2 ligi robi się bardzo trudna.