Miedź Legnica pokonała Zagłębie Lubin 2-0 (1-0) w 7. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Były to pierwsze Derby Zagłębia Miedziowego na poziomie Ekstraklasy.

Miedź Legnica pokonała Zagłębie Lubin 2-0 w 7. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Były to pierwsze Derby Zagłębia Miedziowego na poziomie Ekstraklasy.

W 23. minucie Miedź Legnica otworzyła wynik derbowego spotkania. Fabian Piasecki podał piłkę do Artura Pikka, który z lewej strony pola karnego wstrzelił piłkę po ziemi do której doszedł Marquitos, pewnym strzałem pokonał Dominika Hładuna.

W 27. minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Petteri Forsell, ale piłka po strzale Fina poleciała nad poprzeczką.

W 36. minucie mogło być 1-1. Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu gości. Piłka została wybita do której doszedł Bartłomiej Pawłowski, zdecydował się na uderzenie z powietrza. Bardzo dobrze interweniował Anton Kanibołoćkyj, sparował piłkę na poprzeczkę.

W 37. minucie kolejna szansa przyjezdnych. Alan Czerwiński dośrodkował na 11. metr gdzie był Maciej Dąbrowski, piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 39. minucie po stracie lubinian na 30. metrze stworzyła się idealna okazja do kontry Miedzi. Zagranie do wbiegającego w pole karne Marquitosa, ale napastnik gospodarzy zbyt długo zwlekał ze strzałem uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką.

W 64. minucie Wojciech Łobodziński otrzymał piłkę dosrdkował z prawej strony za plecy obrońców prosto na nogę Marquitosa, ale Hiszpan nie trafił czysto. Bardzo dobrze interweniował Hładun.

W 86. minucie kontra w wykonaniu Miedzi Legnica. Wojciech Łobodziński zacentrował z prawej strony boiska w pole karne w kierunku Borja Fernándeza, ale dośrodkowanie było za lekkie.

W 87. minucie mógł być remis. Aleksander Jagiełło uderzył na bramkę, ale pewnie interweniował ukraiński bramkarz gospodarzy.

W 90. minucie Henrik Ojamaa pogonił lewą stroną boiska zauważył dobrze ustawionego Petteri Forsella. Który przełożył sobie na lewą nogę i sprytnym strzałem po ziemi pokonał Dominika Hładuna, który jeszcze dotknął piłkę, ale ta przekroczyła linię bramkową.

MIEDŹ LEGNICA - ZAGŁĘBIE LUBIN 2-0 (1-0)

1-0 Marquitos (23.)

2-0 Petteri Forsell (90.)

Miedź Legnica: Kanibołoćkyj - Zieliński, Osyra, Božić, Pikk - Ojamaa, Augustyniak, Marquitos (88. Adrian Purzycki), Santana (49. Borja Fernández), Piasecki (59. Wojciech Łobodziński) - Forsell.

Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Dąbrowski, Guldan (46. Saša Balić), Dziwniel - Janoszka (46. Damjan Bohar), Jagiełło, Tosik, Starzyński, Pawłowski - Tuszyński (66. Jakub Mareš).

żółte kartki: Santana, Pikk - Janoszka, Balić. sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz), widzów: 5 868