Przed chwilą zakończyło się losowanie par 1/8 Fortuna Pucharu Polski! W grze o krajowe trofeum pozostało więc jeszcze szesnaście zespołów. Kiedy odbędą się mecze tej fazy rozgrywek?


Dziś odbyło się losowanie par 1/8 Fortuna Pucharu Polski. W grze o krajowe trofeum pozostało szesnaście drużyn, które na co dzień grają na szczeblu 2 ligi, Fortuna 1 ligi oraz PKO Ekstraklasy. Najliczniejsze grono reprezentuje krajową elitę, bowiem w "szesnastce" znalazło się aż dziesięć ekip. Pięć zespołów występuje na jej zapleczu, a jedna drużyna gra na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Mowa tu o Chojniczance Chojnice, która zmierzy się z Zagłębiem LubinKto jeszcze zagra w tej fazie zmagań? 

W 1/8 czeka nas potyczka ekip występujących w PKO Ekstraklasie. Mowa tutaj o starciach Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice, Warty Poznań z Cracovią oraz Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze. Nudy z pewnością nie będzie także w innych meczach. Radomiak Radom u siebie zagra z Lechem Poznań, ŁKS Łódź zmierzy się z Legią Warszawa, a Puszcza Niepołomice sprawdzi formę Lechii Gdańsk. Nie zabraknie także starcia pierwszoligowców, a mianowicie Arki Gdynia z Górnikiem ŁęcznaSpotkania tej fazy zostały zaplanowane na 10 lutego. 


Pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Lubin 

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 

Warta Poznań - Cracovia 

Radomiak Radom - Lech Poznań 

ŁKS Łódź - Legia Warszawa


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.