Wisła Kraków ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Słowak Adrian Gul'a, który ostatnio pracował w Viktorii Pilzno. Nowy opiekun "Białej Gwiazdy" poinformował na konferencji prasowej, że możliwy jest powrót byłego jej zawodnika.


Adrian Gul'a z`ostał nowym szkoleniowcem Wisły Kraków, z którą związał się dwuletnią umową. 45-latek ostatnio pracował w czeskiej Viktorii Pilzno, która w sezonie 2020/21 w Fortuna Lidze zajęła 5. miejsce. Słowak nawet nie dokończył rozgrywek, bowiem z klubu został zwolniony 9 maja 2021. Wcześniej natomiast prowadził słowackie AS Trencin, MSK Zilina i młodzieżową reprezentację Słowacji

45-latek w ekipie z Trencina pracował aż cztery lata i w tym czasie z kubem awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej oraz zajął w niej trzecie miejsce. W Zilinie zaś pracował pięć lat i zdobył w tym czasie mistrzostwo Słowacji. Nowy opiekun "Białej Gwiazdy", na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że możliwy jest powrót Zdenka Ondraska, który w przeszłości występował przy Reymonta 22.

Czeski napastnik jest doskonale znany kibicom Wisły. Popularny "Kobra" w ekipie z Krakowa grał po raz ostatni jesienią sezonu 2018/19. Była to najlepsza runda 32-latka, bowiem wtedy w 19. meczach, zdobył aż 11 bramek, co zaowocowało transferem do FC Dallas, gdzie spędził dwa lata. Ondrasek ostatnio był związany z Viktorią Pilzno, której trenerem był właśnie Gul'a.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.