Rozgrywki 3 ligi grupy III zakończyły się wczoraj, jest to pierwsza grupa, która zakończyła swoje zmagania w sezonie 2021/22. Pozostałe grupy, kończą rozgrywki już w najbliższą sobotę 18 czerwca. Awans wywalczył zespół rezerw Zagłębia Lubin, natomiast z rozgrywkami trzecioligowymi pożegnały się drużyny Foto-Higieny Gać, Karkonoszy Jelenia Góra oraz Piasta Żmigród.

Rozgrywki 3 ligi grupy III w sezonie 2021/22 zostały oficjalnie zakończone. Znamy już pełen komplet rozstrzygnięć. Awans do eWinner 2 ligi wywalczyły rezerwy Zagłębia Lubin gromadząc 77 punktów, na drugim miejscu uplasowała się Ślęza Wrocław z 69 punktami, a na najniższym stopniu podium Polonia Bytom, która uzbierała 65 punktów. O ile kwestia awansu była już rozstrzygnięta wcześniej, o tyle ciasno zrobiło się w strefie spadkowej. 

Pierwszym spadkowiczem została Foto-Higiena Gać, która w trakcie sezonu zgromadziła zaledwie 18 punktów na swoim koncie. Po roku gry z trzecią ligą żegnają się również Karkonosze Jelenia Góra, z dorobkiem 30 punktów. W ostatniej serii spotkań poznaliśmy również trzeciego spadkowicza. Zacięta walka o byt w trzeciej lidze trwała pomiędzy Piastem Żmigród a Wartą Gorzów Wielkopolski. W środowym spotkaniu Piast tylko zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin 2:2, natomiast Warta uległa Ślęzie Wrocław. Oba kluby zakończyły sezon z dorobkiem 36 punktów, jednak w bezpośredniej rywalizacji w trakcie sezonu to klub z województwa lubuskiego okazał się lepszy. 

Foto: Marcin Folmer/Piast ŻmigródKomentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.