Wybór męskiego sportowego zegarka nie jest prosty. I nie chodzi bynajmniej wyłącznie o cenę i markę. Pulsometry dla sportowców mogą oferować wiele różnych funkcji i możliwości, które w zależności od poziomu wytrenowania użytkownik może wykorzystać. Zróżnicowany jest także design poszczególnych modeli oraz ich przeznaczenie. Oto kilka podpowiedzi, jak wybrać ten właściwy zegarek dla mężczyzny.

Design zegarka męskiego – sportowy czy elegancki?

Najbardziej znanymi seriami marki Garmin, przeznaczonymi dla zaawansowanych użytkowników jest linia Fenix oraz Forerunner. Zegarki z serii Fenix oferują bardzo szerokie możliwości monitorowania wysiłku, dostęp do map topograficznych i wiele funkcji outdoor’owych, które docenią wszyscy miłośnicy wypraw w nieznane. Są to bardzo nowoczesne zegarki o atrakcyjnym designie, które sprawdzą się nie tylko na treningu, ale także w pracy lub na biznesowym spotkaniu.

Z kolei zegarki męskie sportowe Forerunner to dobry wybór przede wszystkim dla biegaczy, kolarzy lub pływaków. Są one wyposażone w komplet czujników, które kompleksowo zbierają informacje o podjętej aktywności i możliwościach organizmu. Modele z tej serii cechują się typowo sportowym wyglądem, który najlepiej sprawdzi się na siłowni lub bieżni.

Nieco mniej zaawansowanym użytkownikom można polecić model Garmin Venu. Minimalistyczny wygląd i subtelna elegancja zegarka będą dobrze prezentowały się w towarzystwie podkreślając jednocześnie aktywny charakter osoby, która go nosi. Wprawdzie ten model nie oferuje aż tak zaawansowanych funkcji treningowych, ale nadal daje możliwość konfigurowania poszczególnych dyscyplin treningowych, pomiaru tętna oraz śledzenia śladu GPS.

Coś dla miłośników survivalu

Dla osób, które trenują biegi na orientację, biorą udział w rajdach survivalowych albo przynależą do wojska lub służb mundurowych najlepszym wyborem będzie Garmin Tactix oraz Garmin Instinct. Ten pierwszy został utrzymany w wojskowej stylistyce i obok funkcji sportowych posiada szereg funkcji militarnych, jak tryb ukryty, wsparcie dla noktowizora, przycisk Killswitch usuwający dane z pamięci urządzenia, a nawet aktywność skoku ze spadochronem.

Z kolei model Instinct to przede wszystkim surowy, prosty design, który idzie w parze z wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne (norma MIL-STD-810), czujnikiem ABC (obejmującym wysokościomierz, barometr oraz kompas), a także alarmem burzowym i zaawansowaną nawigacją GPS.

Ekran dotykowy czy przyciski – co się lepiej sprawdza w męskich zegarkach sportowych?

Przyciski są zdecydowanie lepszym wyborem wszędzie tam, gdzie celem użytkownika jest precyzja działania. Standardowe klawisze praktycznie eliminują możliwość przypadkowego uruchomienia opcji lub zatrzymania aktywności. To także lepsza opcja zimą, kiedy niezbędne na dłoniach są rękawiczki.

Ekrany dotykowe posiadają najwardziej nowoczesne zegarki sportowe. Nie są to już toporne wyświetlacze LCD, a ekrany AMOLED lub MIP o wysokiej rozdzielczości, dobrym kontraście i jasnych kolorach. Takie rozwiązania wspierają m. in. Garmin Vivomove oraz Vivoactive, model Venu oraz Tactix Delta. Jedynymi mankamentami takiego rozwiązania są - możliwość przypadkowego uruchomienia funkcji podczas treningu, a także trudności w obsłudze ekranu dotykowego w rękawiczkach.

Wybierając zegarek dla mężczyzny warto wziąć pod uwagę kwestię stylu, preferowanych dyscyplin sportowych oraz oczekiwań wobec możliwości zegarka. Dla osób, które cenią sobie elegancję, ale jednocześnie mają wysokie wymagania co do zegarka męskiego sportowego, doskonałym wyborem będzie Garmin Fenix. Z kolei osoby preferujące styl casualowy docenią takie modele, jak Garmin Forerunner. Każdy z tych zegarków oferuje potężne możliwości, jeżeli chodzi o analizę treningu. Modele Vivomove, Vivoactive lub Venu są prostsze, ale za to bardziej eleganckie.

Dla mężczyzn, którzy dużo czasu spędzają w terenie i liczą na wsparcie w zakresie funkcji outdoor’owych dobrym wyborem będą modele Garmin Tactix lub Instinct.

Odrębnym zagadnieniem jest obsługa zegarka. Przyciski są bardziej klasyczne i prostsze w obsłudze niż ekran dotykowy, który z kolei jest bardziej nowoczesny, ale nie każdy się do niego przekona.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.