Obecna runda nie jest najlepszą w wykonaniu Serba. Czarę goryczy względem 32-latka przelało jego zachowanie podczas derbów Trójmiasta. Komisja Ligi Ekstraklasy SA byla bezlitosna.


Żarko Udovicic w tym roku już nie zagra. Niestety nie ma to związku z kontuzją, a jego zachowaniem podczas derbów Trójmiasta, gdzie dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej arbitra. Tomasz Kwiatkowski w tej sytuacji nie miał wątpliwości i pokazał Serbowi bezpośrednią czerwoną kartkę.

32-letni pomocnik mógł spodziewać się takiej kary, bowiem w tym sezonie już raz przymusowo pauzował. Miało to miejsce po wyjazdowym meczu Lechii Gdańsk z ŁKS-em Łódź, gdzie zawodnik biało-zielonych brutalnie sfaulował Jana Grzesika.

Zawieszenie to nie jedyna kara jaka dotknęła pilkarza gdańszczan, bowiem ponadto musi przeprosić arbitra, a także zapłacić 20 tysięcy złotych kary. 

Poniżej pełny komunikat Komisji Ligi Ekstraklasy SA

Na zawodnika Lechii Gdańsk Zarko Udovicicia nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji we wszystkich krajowych rozgrywkach oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto na zawodnika nałożono obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Piłkarz otrzymał samoistną czerwoną kartkę w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk w 12. kolejce Ekstraklasy.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.