Doczekaliśmy się. To już ostatnia kolejka zmagań LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2017/18. Tak naprawdę przed weekendem znamy tylko jednego spadkowicza, jest nim Sandecja Nowy Sącz. Nadal toczy się walka o utrzymanie pomiędzy Piastem Gliwice i Bruk-Bet Termaliką oarz o mitrzostwo pomiędzy Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok.

Sobota:

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław

Ostatni mecz trenera Leszka Ojrzyńskiego w roli szkoleniowca Arki. Arka może zakończyć rogrywki na 11 lub 12 pozycji. Śląsk natomiast nadal ma szansę aby być najlpeszą drużyną grupy spadkowej.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Mecz o zachowanie bytu w LOTTO Ekstraklasie. Kto przed sezonem pomyślał by, że w obecnym sezonie Piast będzie walczył o utrzymanie? Paradoksalnie za spadek Piasta mogą być winni jego kibcie. Za ich wybryk Piast został ukarany walkowerem w meczu z Górnikiem, z którym Piast do 81 minuty... prowadził 1-0. Tych punktów może teraz zabraknąć bo Piasta w starciu z Termaliką ratuje tylko zwycięstwo.

Cracovia - Pogoń Szczecin

Ekipa Michała Probierza wiosną zdobyła już 28. punktów i w tej kwesti ustępuje w lidze tylko Legii i Jagielloni. Pogoń dużo gorsza nie jest, bo ma na swoim koncie tylko trzy oczka mniej. Cracovia dodatkowo walczy o pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Na pewno będzie to ciekawy i otwarty pojedynek.

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz

Lechia wybroniła się przed spadkiem, tak dobrze czytacie. Lechia, która w poprzednim sezonie walczyła o udział w Europejskich Pucharach w obecnym niemalże spadła z ligi. Na szczeście włodarze w czas poszli po rozum do głowy i zatrudnili Piotr Stokowca, który z trudem, ale utrzymał, zespół w nawyższej w Polsce klasie rozgrywkowej. Sandecja po sezonie przygody w LOTTO Ekstraklasie musi opuśić jej szeregi.

Niedziela:

Lech Poznań - Legia Warszawa

Od tego meczu sporo zależy. Jeśli Legia Wygra, bądź zremisuje będzie pewna Mistrzostwa Polski, jeśli przegra to wszystko będzie uzależnione od wynku meczu Jagielloni z Wisłą Płock. Lech już nie ma szans na tytuł mistrzowski i dodatkowo pożegnał się z Nenadem Bjelicą. Mimo tego Kolejorz na pewne będzie chciał utrzeć nosa warszawskiej drużynie.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Wisła i Górnik cały czas pozostają w grze o Europejskie Puchary. Dodatkowo jeśli Legia zdobędzie Mistrzostwo, to także czwarta lokata w LOTTO Ekstraklasie będzie premiowana udziałem w eliminacjach.

Jagiellonia Białytsok - Wisła Płock

Zarówno jedna, jak i druga ekipa walczy o wysokie cele. Jaga jest już pewna udziału w Europejskich Pucharach i nadal ma szasnę na Mistrzostwo ligi. Wisła Płock musi do końća walczyć, aby w eliminacjach do tych rozgrywek się znaleźć.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin

Tutaj już obu drużynom nic nie grozi, będzie to mecz o przyszłowiową pietruszkę. Zagłębie i Korona mają na swoich kontach po 49. punktów. Obie ekipy jedyne co, to mogą zamienić się ze sobą miejscami w tabeli.

kairo

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.