Pucharowy sen Ruchu Zdzieszowice zakończył się na pierwszej rundzie. Czwartoligowiec z województwa opolskiego nie dał rady Zagłębiu Sosnowiec, które wygrało aż 6-0.

Od pierwszych minut do ataku ruszyło Zagłębie Sosnowiec, które błyskawicznie przejęło inicjatywę. Podopieczni Artura Skowronka przed szansą objęcia prowadzenia stanęli w 10. minucie, bowiem otrzymali rzut karny, a tego na gola zamienił Szymon Sobczak. Ruch Zdzieszowice próbował nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, ale ten był tego dnia dużo bardziej konkretny.

Przedstawiciel Fortuna 1 ligi w kolejnych minutach nie zatrzymywał się i nadal był stroną przeważającą. Popularne "Zdzichy" starały się walczyć, jednak Zagłębie było po prostu lepsze. Ekipa z Sosnowca w 36. minucie wygrywała już 2-0, a tym razem do siatki Kacper Smoleń. W pierwszej odsłonie odnotowano jeszcze jedno trafienie, a jego autorem był Sobczak.

Sosnowiczanie po zmianie stron nie zatrzymywali się i nadal atakowali, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Zagłębie w 48. minucie wygrywało już 4-0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Sobczak, który tym samym ustrzelił hat-tricka. Ruch nie miał nic do stracenia i w kolejnych minutach próbował zdobyć chociażby honorowego gola. To się nie udało, a goście dodatkowo jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza rywala.

Ekipa ze Zdzieszowic kończyła w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za faul w polu karnym ujrzał Mateusz Baingo. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Patryk Bryła i nadal było 4-0. Zagłębie nie zatrzymywało się i nadal szukało okazji do podwyższenia rezultatu. To się udało, a dublet na swoim koncie zapisał Szymon Pawłowski, który najpierw pokonał bramkarza w 79. minucie, a następnie w doliczonym czasie gry.

Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec 0-6 (0-3)

0-1 Szymon Sobczak (10-rzut karny)

0-2 Kacper Smoleń (36)

0-3 Szymon Sobczak (41)

0-4 Szymon Sobczak (48)

0-5 Szymon Pawłowski (79)

0-6 Szymon Pawłowski (90)

Ruch Zdzieszowice: Patryk Sochacki - Rafał Willim (64. Daniel Rychlewicz), Sebastian Polak, Mateusz Baingo, Przemysław Tramsz - Denis Sotor (83. Cyprian Szulczewski), Łukasz Damrat (46. Adam Łukowski), Michał Mazur, Dawid Kiliński (64. Patryk Kowalczyk), Dawid Rudnik (87. Michał Zimon) - Piotr Strzelecki

Zagłębie Sosnowiec: Kamil Bielikow - Vedran Dalić, Dominik Jończy, Wojciech Kamiński - Kacper Smoleń (61. Dawid Ryndak), Maciej Ambrosiewicz (75. João Oliveira), Wojciech Szumilas, Dawid Gojny (46. Lukáš Ďuriška) - Patryk Bryła, Szymon Sobczak (62. Aléx Tanque), Maksymilian Banaszewski (61. Szymon Pawłowski)